25 фактів про Японію, які вас шокують

Телеканал СТБ

Відомості про японську культуру, традиції і звичаї які можуть шокувати нас.

0001-001-Delovaja-kultura-v-JAponii

1. Найсильніші лайки в японському порівняти з нашими словами “дурень” або “ідіот”. Ступінь образи залежить від інтонації і гучності, з якою були вимовлені ці слова.

2. У японській мові використовують відразу три види письма: Канджі (ієрогліфічне письмо), Хирагана (система для запису японських слів по складах) і Катакана (система для запису запозичених слів по складах).

3. Японська мова включає кілька рівнів ввічливості: розмовний, шанобливий, ввічливий і дуже важливий. Більшість жінок спілкується за допомогою шанобливою форми мови, а чоловіки – розмовної.

4. У японській мові у місяців немає назв, замість цього вони позначаються порядковими номерами. Наприклад, вересень – це “кугацу”, що означає “дев’ятий місяць”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 редких фото знаменитостей

5. У Японії специфічно ставляться до порнографії. Вона тут продається на кожному кроці. У кожному магазині на стійці з пресою обов’язково є поличка з хентай. А у великих книжкових магазинах під порнографію відводять цілі поверхи.

6. Вік згоди в Японії – 13 років. Це означає, що з починаючи з цього віку добровільний секс не вважається зґвалтуванням.

7. При цьому в Японії один з найнижчих відсотків зґвалтувань у світі. Ймовірно, в цьому показнику заслуга двох перерахованих вище пунктів.

8. Третина весіль в країні – результат організованих батьками сватання та оглядин.

9. У ресторанах не прийнято платити чайові. Вважається, що якщо клієнт намагається залишити зайві гроші, то цим він знецінює послугу, що надається. Спроба нагородити чайовими сприймається як подачка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 шокирующих фактов о суевериях

10. Японці дуже багато говорять про їжу. А під час вживання їжі обов’язково нахвалюють частування. Вважається вкрай неввічливим не вимовити кілька разів під час їжі “дуже смачно”.

11. Японці – справжні трудоголіки. Тут прийнято приходити на роботу як мінімум за півгодини до початку робочого дня, і працювати 15-18 годин без перерви на обід.

12. У японській мові навіть існує спеціальне слово, яке позначає смерть від перевтоми. Це слово звучить як “кароші”, і щорічно з таким діагнозом помирає близько десяти тисяч чоловік.

13. У Японії немає гастарбайтерів. Згідно з місцевим законодавством, мінімальна зарплата іноземного робітника перевищує середній оклад японця. Так що якщо японці запрошують на роботу іноземців, то лише висококваліфікованих фахівців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 простых методов для поддержания здоровья

14. У містах на півночі Японії всі тротуари взимку підігріваються, тому тут немає ожеледиці. Але при цьому в Японії немає центрального опалення. Кожен обігріває свій будинок самостійно.

15. На вулицях Японії можна побачити спеціальні підставки з парасольками. Якщо почнеться дощ, то можна взяти будь парасольку. А коли опади припиняться, парасольку слід залишити в найближчій підставці.

16. Люди в Японії надзвичайно чесні. Втрачений гаманець з імовірністю 90% можна буде відшукати в бюро знахідок.

17. У Японії існує смертна кара. На більшості страт особисто присутній Міністр юстиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 популярных онлайн-категорий товаров в 2016 году

18.Токіо – це найбезпечніший мегаполіс. Тут настільки спокійно, що навіть шестирічні діти самостійно користуються громадським транспортом.

19. У Японії немає випадків мародерства. Навіть після великих руйнувань в результаті землетрусів нікому в голову не приходить зазіхнути на чуже майно.

20. Японські поліцейські – найчесніші у світі, і зовсім не беруть хабарів. Хіба що іноді можуть пробачити незначне порушення недбайливому туристу.

21. У японських родинах вважається нормальним, коли брат з сестрою взагалі не спілкуються, і навіть не знають номерів телефонів один одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 законов Вселенной, которые должен знать каждый

22. У Японії дуже низькі пенсії. Максимальна соціальна виплата складає десь 300 доларів. Вважається, що кожен японець повинен сам подбати про свою старість.

23. Японці майже ніколи не кличуть до себе в гості. У більшості випадків запрошення “заходите як-небудь” потрібно приймати просто як ввічливий зворот мови.

24. У Японії першими завжди обслуговують чоловіків. У ресторані чоловік першим складає замовлення, і йому першому приносять напій. У всіх установах спершу вітаються з чоловіком, а потім вже з жінками.

25. У Японські телефони вбудована система екстреного оповіщення. Якщо трапляється який-небудь катаклізм, то у всіх телефонах цього регіону спрацьовує гучний звуковий сигнал. Слідом за цим з’являється повідомлення, яке роз’яснює, що сталося і як потрібно себе поводити.

Джерело: Телеграф