Михайло Присяжнюк розповів, як отримати житлову субсидію

Телеканал СТБ

Отримання субсидій стало “гарячою” темою з підвищенням тарифів на комунальні послуги. Експерт телеканалу СТБ Михайло Присяжнюк радить звертатися в державні органи за отриманням субсидій, тим більше, що з 1 травня 2015 оформити її стало набагато простіше. А щоб розвіяти всі міфи, ми публікуємо відповіді на найпоширеніші запитання про оформлення субсидій.

Хто має право на отримання субсидії?

Всі сім’ї, які платять за житлово-комунальні послуги більше встановленого обов’язкового відсотка платежу.

Як розраховується обов’язковий відсоток платежу?

Для цього середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділять на прожитковий мінімум на одну людину, який в 2015 році становить 1 330 гривень. Результат ділитися на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.

Все, що перевищує цю суму, але залишається в рамках соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, буде розміром субсидії.

З повною таблицею норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності України.Присяжнюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заощадити на комунальних платежах?

Які документи потрібні для того, щоб оформити субсидію?

З 1 травня 2015 для оформлення субсидії потрібні всього два документи – заява та декларація про доходи. Документи подаються тільки один раз – в подальшому субсидія автоматично буде продовжуватися до зміни фінансового стану сім’ї. Відправити документи в Управління праці та соціального захисту населення можна і поштою. Перевіряти дані будуть Пенсійний фонд та Державна фіскальна служба.

У яких випадках субсидія не надається?

Одноразова покупка в розмірі 50 тисяч гривень протягом року до дня звернення за субсидією є причиною відмови в оформленні субсидії.

На які послуги поширюється субсидія?

Субсидії виділяються на оплату користування житлом та його утримання та комунальні послуги: водо-, тепло, газопостачання, водовідведення, електроенергію, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.money-256312_640 (1)

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачені субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Куди звертатися?

В органи соціального захисту населення за місцем реєстрації. З 1 травня 2015 субсидією можуть скористатися і орендарі житла.

Контактні номери телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за номером «гарячої лінії» 0800507309 (цілодобово і безкоштовно)

На який термін надається субсидія?

Житлова субсидія видається на 12 місяців на безповоротній основі. Але якщо перевіряючі органи знайдуть неправдиві дані, то особи, що їх надали, зобов’язані компенсувати субсидію у подвійному розмірі. Так само субсидія не надається, якщо родина не виплачує обов’язковий платіж за комунальні послуги. При зміні розміру обов’язкового платежу, субсидія перераховується автоматично.