Михайло Присяжнюк розповів, як отримати житлову субсидію

Телеканал СТБ

Отримання субсидій стало “гарячою” темою з підвищенням тарифів на комунальні послуги. Експерт телеканалу СТБ Михайло Присяжнюк радить звертатися в державні органи за отриманням субсидій, тим більше, що з 1 травня 2015 оформити її стало набагато простіше. А щоб розвіяти всі міфи, ми публікуємо відповіді на найпоширеніші запитання про оформлення субсидій.

Хто має право на отримання субсидії?

Всі сім’ї, які платять за житлово-комунальні послуги більше встановленого обов’язкового відсотка платежу.

Як розраховується обов’язковий відсоток платежу?

Для цього середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділять на прожитковий мінімум на одну людину, який в 2015 році становить 1 330 гривень. Результат ділитися на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.

Все, що перевищує цю суму, але залишається в рамках соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, буде розміром субсидії.

З повною таблицею норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності України.Присяжнюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заощадити на комунальних платежах?

Які документи потрібні для того, щоб оформити субсидію?

З 1 травня 2015 для оформлення субсидії потрібні всього два документи – заява та декларація про доходи. Документи подаються тільки один раз – в подальшому субсидія автоматично буде продовжуватися до зміни фінансового стану сім’ї. Відправити документи в Управління праці та соціального захисту населення можна і поштою. Перевіряти дані будуть Пенсійний фонд та Державна фіскальна служба.

У яких випадках субсидія не надається?

Одноразова покупка в розмірі 50 тисяч гривень протягом року до дня звернення за субсидією є причиною відмови в оформленні субсидії.

На які послуги поширюється субсидія?

Субсидії виділяються на оплату користування житлом та його утримання та комунальні послуги: водо-, тепло, газопостачання, водовідведення, електроенергію, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.money-256312_640 (1)

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачені субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Куди звертатися?

В органи соціального захисту населення за місцем реєстрації. З 1 травня 2015 субсидією можуть скористатися і орендарі житла.

Контактні номери телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за номером «гарячої лінії» 0800507309 (цілодобово і безкоштовно)

На який термін надається субсидія?

Житлова субсидія видається на 12 місяців на безповоротній основі. Але якщо перевіряючі органи знайдуть неправдиві дані, то особи, що їх надали, зобов’язані компенсувати субсидію у подвійному розмірі. Так само субсидія не надається, якщо родина не виплачує обов’язковий платіж за комунальні послуги. При зміні розміру обов’язкового платежу, субсидія перераховується автоматично.

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля