Чому нам весь час хочеться їсти?

Телеканал СТБ

Чому ми постійно відчуваємо голод? Причин може бути декілька і, якщо вчасно вирішити проблему, голод перестане бути перешкодою на шляху до красивого і здорового тіла.

1. Ми п’ємо мало води

Неймовірно, але дуже часто ми плутаємо відчуття спраги і голоду. Пов’язано це з тим, що спрагу і голод контролює один і той же ділянку мозку – гіпоталамус. Тому якщо ви відчуваєте почуття голоду між прийомами їжі, спробуйте випити склянку води.

champagne-498495_640

2. Ми не висипаємося

Спати треба не менше 7-8 годин, інакше організм відчайдушно намагається заповнити відсутню енергію за допомогою зайвих калорій.

3. Ми їмо занадто швидко

Організму потрібно час, щоб послати в мозок сигнал про насичення. Якщо ми їмо занадто швидко, ми просто не встигаємо відчути насичення. Перетворіть прийом їжі в особливий ритуал – відрізайте маленькі шматочки і ретельно їх пережовуйти, смакуючи смак страви.

morning-820326_640

4. Ми їмо недостатньо білка

Швидкі вуглеводи дають тільки короткочасне відчуття ситості. Білок пригнічує апетит і надовго дає відчуття ситості. Тому не варто тягнутися за черговою цукеркою або булочкою, відчуваючи голод – з’їжте сиру, м’яса, риби або птиці. І насититеся, і організм буде радий здоровій їжі.

5. Ми відчуваємо стрес

На жаль, дуже часто в пригніченому, стресовому стані ми перестаємо контролювати себе і з’їдаємо набагато більше, ніж нам необхідно. Під час стресу в організмі виробляється кортизол і адреналін – вони змушують організм запасатися додатковою енергією. Постарайтеся справлятися зі стресом іншими способами – йогою, прогулянкою на свіжому повітрі, зустріччю з друзями. І вистачить заїдати проблеми на роботі! Вирішуйте їх з посмішкою.