ТОП-10 книг, які треба встигнути прочитати цього літа

Телеканал СТБ

Теплі літні вечори, далекі дороги якнайкраще сприяють читанню. Яку книгу вибрати і що почитати на дозвіллі? Ми пропонуємо десять захоплюючих варіантів.

Читайте також: Що почитати з класики – вібір редакції!

1. Рей Бредберрі «Кульбабове вино»

З цією книгою ви згадаєте, яким було ваше літо в дитинстві і знову подивіться на світ очима дванадцятирічної дитини. Можливо, і в дорослому житті нам варто було б багато чому повчитися у дітей, в першу чергу – любові до життя.

2. Артуро Перес-Реверте «Королева Півдня»

Захоплююча історія Терези Мендоса – сильної жінки, яка зуміла вижити в розборках мексиканської мафії і очолити міжнародну мережу з торгівлі наркотиками. Історія про відчайдушну любов до життя, незламну волю і силу духу розвивається на тлі пейзажів Середземного моря, Північної Африки та Латинської Америки.

3. Карлос Руїс Сафон «Тінь вітру»

Захоплюючий роман, який читається на одному диханні. Дія починається в 1945 році в Барселоні, де головний герой знаходить таємничу книгу, що вплинула на все його життя. Похмура таємниця, красиві жінки, історії любові і ненависті проклятих родів – книга вражає своєю багатозадачністю і залишає слід у пам’яті читача.

Читайте також: книги для саморозвитку – топ-10!

4. Джон Фаулз «Колекціонер»

Історія про неоднозначність людських і відносин. Головний герой – недалекий молодий чоловік, закоханий в красиву дівчину, який обожнює колекціонувати метеликів. Йому пощастило виграти велику суму грошей, але в силу своєї хворобливої ​​пристрасті він вирішує додати в колекцію і свою кохану.

5. Трумен Капоте «Літній круїз»

Перший роман американського письменника, який він написав, тільки переїхавши до Нью-Йорка. Історія молодої багатої і красивої Грейді Макніл, яка залишилася на самоті на ціле літо захоплює з перших сторінок і довго не відпускає, залишаючи характерний післясмак.

6.Колум Маккенн «Танцівник»

Роман про справжнього генія балету Рудольфа Нурієва, найбільш незбагненного і загадкового танцівника, який повністю змінив чоловічий класичний танець і вчинив революцію в балеті. Йому аплодував увесь світ, його життя проходило під спалахами фотокамер папараці, але таємниця його особистості так і залишилася нерозкритою. «Танцівник» – це не суха біографія, це роман в якому поєдналися вигадка і реальність навколо неординарної особистості Рудольфа Нурієва.

Читайте також: “Гаррі Поттер і прокляте дитя” – дата виходу книги в Україні вже відома!

7. Грегорі Робертс «Шантарам»

Історія людини, що потрапила в саму безодню, але зуміла уціліти і вибратися з неї. Роман про колишнього наркомана, австралійського злочинця, який потрапив у Бомбей і опинився в центрі розборок індійської мафії, з одного боку, змусить пошкодувати про буденності і рутинності наших буднів, але, з іншого – покаже цінність найпростіших речей, яких багато хто позбавлений.

8. Франсуаза Саган «Здрастуй, смуток»

Це перший роман французької письменниці, що приніс їй світову славу, який вона написала в дев’ятнадцять років. Історія про одне літо і перше кохання, якому не судилося збутися, але після якого залишається відчуття легкого, світлого смутку.

9. Френсіс Скотт Фіцджеральд «По цей бік раю»

Перший роман Фіцджеральда, який він опублікував у 1920 році. Ера джазу, молоді красиві юнаки та дівчата, відчайдушно бажають розважатися і насолоджуватися життям, описані в цьому, частково автобіографічному, романі.

10. Маріо Варгас Льоса «Пригоди поганого дівчиська»

Роман про віддане кохання без кордонів. Історія розгортається на трьох континентах і охоплює півстоліття світової історії: революцію на Кубі, п’янку атмосферу Парижа 50-х, вище британське суспільство епохи «The Beatles», економічне диво Японії. Історія жінки, що витратила життя заради придбання грошей і положення і чоловіка, що відчайдушно її любив всі ці роки.