Ольга Слонь: «Я поганого не пораджу, тому що дуже шанобливо ставлюся до телеканалу»

Телеканал СТБ

Ольга Слонь – це людина, від якої залежить естетичне сприйняття ведучих на нашому каналі. Її думки завжди дослухаються, адже вона – керівник служби стилю телеканалу СТБ. Зізнаюся відверто, зловити Ольгу було не так вже й просто. Але все-таки вона знайшла в своєму щільному графіку для нас час, і ми дізналися про неї та її роботу цікаві подробиці.

Олю, розкажи, будь ласка, коли ти надумала стати стилістом?

Все сталось якось випадково. Після роботи на харківському телебаченні та паралельно роботи в модельному агентстві L-models я переїхала в головний офіс до Києва. Потім я почала допомагати то одним, то іншим у зйомках. Одного дня я познайомилася з чудовим фотографом Юрієм Баланом, і ми почали разом створювати якісь образи. Ось так я і почала працювати на зйомках.

А одного чудового дня мені зателефонувала Вікторія Волонтирець (керівник відділу бренду-маркетингу телеканала СТБ) і сказала, що на каналі з'явилася вакантна посада стиліста. Я, недовго думаючи, пішла на співбесіду, все минуло добре, після чого керівництво затвердило мене на посаду стиліста. Так я з'явилася на каналі СТБ.

Зараз і в університетах, і на всіляких курсах готують стилістів. Як ти вважаєш, чи можна навчити людину цієї спеціальності?

Я вважаю, що стилісти і візажисти можуть навчитися чогось лише у тому випадку, якщо працюватимуть у парі з професіоналом. Звісно, має бути якась база, але практика – це головне. Можу з упевненістю сказати, що всі стилісти і візажисти, яких я знаю, – це люди, які створили себе самостійно. У нашій сфері немає такого, що ти довго вчився, а потім раптом з'явився на ринку і потрапив до п'ятірки найкращих. Незважаючи на широту нашого ринку, люди, які 5 років тому працювали в топ-десятці, продовжують обіймати високі позиції.

Наприклад, узяти мій випадок: мене ніхто не навчав, і якби мені 7 років тому хтось сказав, що я займатимуся тим, чим я займаюся зараз, я б розсміялася цій людині в обличчя. Просто стався якийсь переламний етап у моєму житті, я взагалі не планувала стати стилістом. Та й мій асистент раніше співав у гурті, а наразі він стиліст. Тому я не знаю, чи варто здобувати спеціальну освіту.

Коли я прийшла на канал, я вчилася, дивилася, як реагує світло на ту чи іншу річ, що приховується, що зникає. Насправді таких ознак мільйон. Кожна зйомка і програма чогось навчають. Наприклад, ти спостерігаєш за тим, як реагує світло, камери, як працює фотограф.

Чи можеш ти сказати, що найскладніше у твоїй роботі?

Це самоорганізація. Коли тобі потрібно бути одразу в декількох місцях, а тобі ще хтось телефонує через кожні п'ять хвилин.

З чого зазвичай починається робочий день керівника стилю каналу СТБ?

Як правило, з дзвінків.

Коли на телеканалі проводяться кастинги ведучих, керівництво дослухається твоєї думки?

Так, дослухається. Хоча всі рішення приймаються колективно. Крім того, я навіть якийсь період була кастинг-директором на каналі. Мені приємно, що моєї думки дослухаються. Я поганого не пораджу, тому що дуже шанобливо ставлюся до телеканала.

На каналі багато різних програм і відповідно ведучих. Напевно, у тебе є якісь переваги зі співпраці з деякими магазинами, бутіками, дизайнерами, салонами. Можеш виділити лідерів, з ким ти постійно співпрацюєш?

Ні, я не можу виділити конкретну трійку лідерів. Хоча у мене є переваги по дизайнерах, мені подобається працювати з Ганною Бублик. Те, що я прошу, завжди виконується без затримок, без усяких нюансів. Мені з нею дуже комфортно працювати, напевно, тому що у нас однаковий підхід до справи. Останнім часом я так само співпрацюю з Христиною Бобковою та Лілею Літковською.

Олю, з ким тобі легко працювати – з телеведучими-початківцями чи зірками?

Для мене не має значення, з ким працювати. Найлегше працювати з адекватними людьми, які знають, чого вони хочуть, вміють слухати, бачать кінцевий результат і не вважають, що лише їхня думка правильна. Якщо людина намагається досягти чогось, не дивно, що вона починає працювати і правильно будувати систему взаємин зі стилістами, візажистами. Вона розуміє, що це працюватиме на її результат. Якщо чесно, то інколи з початківцями набагато складніше працювати, ніж з відомими персонами.

А хто на каналі СТБ більш примхливий: ведучі-чоловіки чи ведучі-жінки?

Я на каналі вже достатньо довго, напевно, тому що мені легко тут працювати зі всіма, у тому числі й з ведучими. Оскільки кожен з них – сформована особистість, з якою просто цікаво працювати.

Чи траплялися випадки, коли твоя думка і бачення образу ведучого розходились з думкою цього ведучого? Якщо так, що в таких випадках робиш?

Трапляється, що моя думка розходиться з думкою продюсера. У такому разі я аргументую. Якщо людина не реагує на аргументацію, я наочно це демонструю, потім ми переходимо на суперечку, у суперечці народжується істина, і моя думка залишається збереженою відсотків на 90. А з ведучими простіше: їх можна переконати. Люди, які зі мною працюють, знають, що я поганого не пораджу, вони мені довіряють.

У неробочі дні тобі можуть потелефонувати наші ведучі та порадитися з тобою стосовно того, яке вбрання їм вибрати для світського заходу або для повсякденного життя?

Так, я допомагаю їм. Мені не складно допомогти, може, з кимось домовитися, щось вибрати. Мені приємно, що моя думка їх цікавить.

Давай тепер трохи поговоримо про тебе. Я думаю, що багатьом цікаво знати, яка у керівника стилю улюблена річ у гардеробі, і якій марці одягу ти надаєш перевагу?

Улюблена річ… Навіть не знаю. Напевно, такої немає. Просто трапляється, що ти купуєш нову річ, і вона на певний період стає твоєю улюбленою. Мені шалено подобаються сукні та штани, ось цих речей в моєму гардеробі багато. Деяке вбрання мені шиють, деяке я купую. Дуже подобаються сукні Vivienne Westwood, штани – Paul Smith, Nell Barrett.

Олю, зізнайся: що б ти ніколи не одягла?

Такого теж немає. У повсякденному житті я можу вбратися у все спортивне і комфортно почуватися. Ясна річ, що я не вийду в корсеті Готьє на вулицю, хоча якщо це буде вечірка до Halloween, тоді без проблем. Я не одягну в повсякденному житті кофтину з люрексом. Та і взагалі, надіти на себе можна все, що завгодно. При правильному міксі все може дати дуже гарний результат.

Наталя Єрмакова