Старий Новий рік: що це за диво?

Телеканал СТБ

Трохи відпочивши від новорічних свят, ми знову беремося за своє :) . У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік – це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке виникло в результаті зміни літочислення після 1918 року.

Хоча й усі пам’ятають, що існує таке дивне свято, проте лише 40 % українців відзначають Старий Новий рік. От і ведуча програми «За Вікнами», Наталка Франчук також належить до цієї меншості. «Якось зі Старим новим роком у мене в родині не склалося. І без того, за два тижні святкувань і відпочинку всі «стомлюються». Але 14 числа на Василя у нас зажди повно людей. Мій батько Василь Васильович віддувався за своє ім’я на повну. А всі мої друзі знають, що я – Василівна, традиція продовжується, так що заходьте :) », – розповідає Наталка.

Але ніч з 13 на 14 січна – це не лише свято та гуляння, а ще й традиційне ворожіння. Мабуть кожен, із нас, дівчат, намагався хоч один раз у житті наворожити ім’я свого нареченого. Способів, звичайно, багато, але найбільш поширені – це писати ім’я майбутнього нареченого на листочках, а потім витягати цей листочок з-під подушки, а також бачити свою долю у дзеркалі. А от як же ворожила ведуча програми «За Вікнами»? «А от ворожіння для мене – це святе. Ворожили на всьому, на чому тільки можна. Ніхто не знає, як правильно це робити, але весело. Три роки підряд з-під подушки витягувала імена наречених у стилі Євлампій та Акакій. Може доля, а може ще пощастить :) . І звичайно, найекстремальніше – в у темряві зі свічками і дзеркалами. Колись до третьої ночі видивлялась нареченого. Судженого не побачила, зате від страху до ранку так і не заснула», – поділилася Наталка Франчук.

Любі наші читачі, якщо Ви не святкуєте таке свято, як Старий Новий рік, не ворожити на свою долю, просто загадуйте бажання у цю ніч, і вони обов’язково здійсняться! Вірте у дива, а вони наблизять вас до вашої заповітної мрії. Зі святом! :)