На СТБ казки стають реальністю!

Телеканал СТБ

Колись ця подія мала відбутися. Телеканал СТБ вже який рік справно поповнював нашу «Домашню колекцію СТБ». Тепер час подумати і про наймолодших телеглядачів.
Починати виховувати смак до прекрасного у них. Ось воно, довгоочікуване 2-томне видання творів Корнія Чуковського. Отже, читайте, дивіться і слухайте.
Дата презентації книжок була вибрана тематично – 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей. Це не тільки одне з найрадісніших свят для дітлахів, а ще й нагадування дорослим про те, що діти потребують постійної турботи і захисту, адже дорослі несуть відповідальність за них. Телеканал СТБ, у свою чергу, вирішив узяти на себе відповідальність за їх культурне виховання.

Два томи казкових творів вирізняються з поміж інших видань звичним, яскравим і впізнаним логотипом телекомпанії. Дивна поліграфія, чарівні малюнки, незабутні казки… Ці книги однозначно нікого не залишать байдужим, адже на «Крокодилові», «Мусі-цокотусі», «Айболітові» виросло не одне покоління.

Організатори проекту не дарма обрали саме на Корнія Чуковського. Свої твори він завжди присвячував «Своїм вельмишановним дітям…», у яких вірив, вважав найчистішими людьми в світі, заради яких жив і невтомно працював.
І дійсно, створення дитячої книги схоже на казкову пригоду. У цьому переконалися самі співробітники СТБ, що виступили авторами і організаторами видання. Подібно до чарівного перетворення слів автора на картинки в дитячій свідомості, робота над книгою виявилася казковим втіленням мрії для однієї із співробітниць телеканалу. На роботі вона звичайний фахівець з відбору художнього кіно, і хто б міг подумати, що з під її руки виходять ще і незабутньої краси малюнки.

Саме роботи Наталії Мєдвєдєвої прикрасили сторінки вищезгаданих книжок. Саме на цих малюнках буде вирости наступне покоління шанувальників творчості Корнія Чуковського. Можливо, це рука не професійного художника, але з іншого боку, роботи прості і зрозумілі, барвисті і душевні. Але про все по порядку. Яким чином телекомпанії СТБ вдалося виявити такий талант і здійснити мрію одного з своїх співробітників, дізнаємося з інтерв'ю з самою художницею, Мєдвєдєвою Наталією.
– Наталія, розкажи, як же на каналі дізналися про ваші приховані таланти?
– Віктор Слободяник (автор проекту) сидів в нашому відділі, йому потрібний був художник. Я запропонувала намалювати ескізи, за 5 хвилин, якщо йому сподобається, я спробую себе як художник. Намалювала, йому сподобалося. Так ми розпочали роботу.
– Якби мова йшла не про дитячу книгу, запропонувала б свою участь як художника?
– Звичайно.
– Чим, на твою думку, відрізнялися б тоді малюнки?
– Ну, тоді б з іншим настроєм працювати. Коли робила ілюстрації до книжок, я намагалася додати казковості в свої малюнки. Наділити тварин людськими якостями.
– Гаразд. У такому разі, чи є у твоїх героїв реальні прототипи?
– Ні, цього точно не було. Хіба що, павук у мене чомусь схожий на Мішу Галустяна =))
– Ну, просто, деякі звірі зображені з логотипами СТБ. Це таки наштовхує на певні думки ))
– Це, знову ж таки, була ідея Віктора Слободяника =)) Але, насправді, тварини тут ні до чого. Просто так логотип поставили. На ведмедя, і Бібігона.
– Розкажи про свої улюблені книжки в дитинстві.
– Ну, не можна не згадати казки Пушкіна. А в основному – брати Грімм
– Як працювала над малюнками? Скільки на це витратила часу?
– Працювала в 2 етапи. Перший тривав 1 тиждень, другий – 2. Натхнення і емоції брала з Інтернету. Наприклад, потрібно було намалювати того ж індика, так от, я шукала як він виглядає, його анатомічні подробиці.
– Ну, твоя мрія знайшла своє втілення. Чи достатньо тобі цього? Чи є бажання художньо оформляти казки й надалі?

– Звичайно, хотілося б ще якусь казку оформити. Ту ж улюблену «Алісу в країні чудес» або «Діти капітана Гранта» Жуль Верна. Ще було б непогано видати збірку казок, з малюнками дітей, щоб вони самі намалювали картинки до будь-якої казки, яку найбільш уподобали.
– Змогла б ти реалізувати цю мрію без допомоги СТБ?
– Ні. У цьому я ДУЖЕ завдячую СТБ. Я завжди малювала, скільки себе пам'ятаю, але якось не склалося пов'язати своє життя з улюбленим заняттям. Тому, тут я втілила в реальність свою дитячу мрію.

Наталія виявилася цікавою людиною, доброю і відкритою. Не дивно, що саме їй довірили художнє оздоблення книги.
Тим часом, колектив телекомпанії СТБ, вже встиг оцінити свіже видання. Встигли зрадіти подарунку і діти. Окрім чудового оформлення, фантастичних малюнків і улюблених казок, книги видаються разом з дисками старих і всім знайомих мультфільмів.
Отже, тепер, коли «Тато прийшов з роботи, і дивиться телевізор, а мама, бариня така, почала прати»*, дитині буде чим себе зайняти)
* з мультфільму «Від двох до п'яти»