За Вікнами» сьогодні, о 22:25

Телеканал СТБ

Синдром Дауна

Народитися не таким, як усі – це карма чи кара? Немовлятам, народженим із синдромом Дауна, в Україні передрікають два шляхи – інтернат або божевільню. Держава вдає, що не помічає цих дітей. Їй вигідно запхати хворих за високі мури спец-установ. Хоча, насправді все, що їм треба – більше уваги. Позаяк, наприклад, у цивілізованому світі люди з таким діагнозом майже повноцінно живуть і працюють. А дехто з них узагалі – здатен на більше, ніж инші. Спеціяльне гетто для невгодних відвідала Леся Штогрин.

Жертви радіації

За рівнем онкозахворювань в Україні лідирує Кіровоград. Щороку до статистики міста додається 1200 хворих на рак. Переважна більшість із них – мешканці одного невеличкого мікрорайону на околиці. Їхні городи межують зі сховищами радіаційних відходів. Ціни на ядерне паливо невпинно деруться вгору. Кіровоградські смертники – навпаки, з кожним днем усе ближче до сирої землі. Як живеться по сусідству з урановою шахтою? Розбиратись їздив Денис Данько.

Шахраї авто страхування

Наші метикуваті сусіди росіяни заробили понад 150 мільйонів доларів на… авто страхуванні. Ніколаю Медвєдєву з Рязані задля цього не довелося навіть ДТП імітувати. Застрахував авто в шести компаніях одразу. Невдовзі тихцем продав машину на запчастини, а на ранок пішов до райвідділку міліції писати заяву: так і так, мовляв, машину викрали! Залишалося дочекатися виплат компенсацій. Та не склалося – дурисвіта вистежили – міліціонери. Російські страховики ніяк не второпають – як дати відсіч новітній махлярській пошесті? А та, натомість, усе шириться й шириться. Дісталася й України. Далі – Вікторія Худякова.

Дивіться передачу «За Вікнами», у понеділок, о 22:25 на каналі СТБ