Документальний фільм «Вірні друзі» – невідома версія

Телеканал СТБ

Класика кіно – назавжди залишиться класикою! Старий добрий фільм «Вірні друзі», який телеглядачі дивилися, не відриваючись від екрану та пісні з якого наспівувала вся країна… Розкриття секретів під час зйомки! Що ж відбувалося за кадром? Розкриємо всі карти написання тексту найзнаменитіших пісень того часу! Як один з головних акторів, не маючи навіть натяку на оперний голос, вражав своєю піснею серця слухачів?

Телекомпанія СТБ вирішила заочно познайомити телеглядачів зі зйомочною групою і акторами, які піднесли фільм «Вірні друзі» публіці таким, яким його пам'ятають і у наш час.

До складу знімальної групи входили:

Автори сценарію: Галич Олександр, Ісаєв Костянтин;
Режисер: Калатозов Михайло;
Оператор: Магідсон Марк;
Художник: Пархоменко Олексій;
Композитор: Тихон Хренніков;
Текст пісень: Михайло Матусовський;
Звукорежисер: Валерій Попов;

У ролях знімалися: Андрєєв Володимир; Олександр Борисов (Лапін); Вольська Олена; Людмила Геника ; Георгіу Георгій; Грибів Олексій (Нехода); Гріценко Лілія (Наталія Сергіївна); Денисова Олександра; Дуров Лев; Козленкова Клавдія (медсестра); Косих Іван; Лебедєв Олександр; Меркур’єв Василь (Нестратов); Покровський Олексій; Пуговкин Михайло (конферансьє в клубі річковиків); Савіцька Олена; Саранцев Юрій; Светлані Георгій; Сморчків Микола; Чирків Борис (Чижов); Шагалова Людмила (Катерина Синцова);

За спогадами поета Михайла Матусовського, все відбувалося так:

«Пам'ятаю, я показав тексти для двох пісень — «Що так серце схвильоване» та «Човник». І композитор миттєво знайшов інтонацію нехитрої пісеньки, і характерний колорит побутового романсу. Важче далися нам, щоправда, інші пісні, особливо та, яку повинні були співати три приятелі на сцені сільського клубу. Всі чекали бадьорого маршу (у звичних канонах), а ми написали трохи сумну, ліричну пісню, яку співали наші герої, закінчуючи свою подорож в молодість і прощаючись з глядачем. Можна сказати, якщо пригадати про щасливу долю картини, що подорож цієї трійки продовжується і до цих пір».

Спогади актора Чиркова Бориса Петровича (виконавця ролі Чижова):

«Як пригадаю про те, як створювався фільм – начебто молодію. Гумор, лірична, добра думка про вірну дружбу людей, що тримається не на поблажливості до недоліків товаришів, а на вимогливості один від одного душевної чистоти. Ми, актори, всі співали в цьому фільмі, але тільки я та Меркур’єв більше муркотали і декламували, а ось Борисов співав. Співав так… І ось осіннім днем багато учасників знімальної групи сиділи на березі Дону та дивилися, як готувався до зйомки епізод, в якому був зайнятий тільки Борисов».

Про Борисова Олександра…

«Про любов немало пісень складено, я заспіваю тобі заспіваю ще одну», – співав Лапін – Олександр Федорович Борисов у фільмі «Вірні друзі». І його голос проникав в серця. Довгі роки ця пісня була однією з найпопулярніших в СРСР. Її транслювали частіше за інших на радіо в концертах по заявках радіослухачів. Не володіючи оперною силою голосу, Борисов підкорив слухачів дивовижною інтонацією. Товариш дитинства, відомий композитор Василь Павлович Солов’єв-Седий, зізнавався, що всі свої пісні писав, слухаючи голос Олександра Борисова.

Спогади акторів та поетів. Як все було за кадром? Настрій акторів і написання тексту до музики! Як це було?

Дивіться документальний фільм «Вірні друзі» – невідома версія» в суботу, 19 квітня, о 21:10 на каналі СТБ.