Т/с «Секретні матеріали. Око розуму»

Телеканал СТБ

Марті Гленн іде по кімнаті й раптово бачить видіння. У повному жаху вона бачить, як убивця з ножем у руці наближається до чоловіка, що стоїть у ванній. Незабаром після цього в мотель, де тіло жертви лежить на підлозі ванної, приїжджає поліція. У душі знаходять Марті із закривавленою губкою в руці. Коли офіцери надягають на Марті наручники, вони розуміють, що жінка сліпа. Скаллі та Малдер зустрічаються з детективом відділу вбивств Вілмінгтона Ллойдом Пенноком, якому доручили розслідувати справу. Пеннок пояснює, що за звичайних обставин Марті б висунули обвинувачення в убивстві. Та оскільки Марти сліпа від народження, він геть розгубився: як – або чому – вона вбила торговця героїном Пако Ордонеза…

Дивіться т/с «Секретні матеріали. Око розуму» у середу, 9 квітня, о 23:45 на СТБ.


Сім'я Малдера

У Малдера досить непрості стосунки з батьками й аж ніяк не завдяки «Секретним матеріалам». Спочатку він і гадки не мав, що його батько залучений у змову та пов'язаний із зникненням Саманти. Білл Малдер, розчарований тіньовим урядом і своєю роллю в ньому, вирішив розповісти Фоксові про все, однак був застрелений Алексом Крайчеком, штатним убивцею Консорціуму, перш ніж встиг сказати хоч щось. Протягом наступних кількох років Малдер намагається вивідати в матері, що вона знала про справи батька. Згодом Тіна Малдер вкоротила собі віку.

Протягом останніх років роботи над «Секретними матеріалами» Малдер мав неабиякі сумніви із приводу того, чи взагалі Білл Малдер є його батьком. Він дійшов висновку про імовірні стосунки між його матір'ю й Курцем, результатом яких могло стати народження або Саманти, або самого Фокса. Згодом він одержав й інші підтвердження цієї версії. Джеффрі Спендер, справжній син Курця, якось назвав Малдера єдинокровним братом. Курець називав Малдера своїм сином також у шостому сезоні, те саме повторювала й Діана Фоулі. А в дев'ятому сезоні з'ясувалося, що в Малдера й Спендера дуже подібні ДНК, що також є неабияким доводом на користь того, що в них спільний батько. На те, що Курець був справжнім батьком Саманти або Фокса, вказує й те, що Курець тримав у себе вдома фотопортрет Саманти й Фокса в дитинстві.

Стосунки Малдера з його сестрою Самантою є, певною мірою, однією з головних ліній серіалу, незважаючи на те, що справжня Саманта з'являється головно тільки в снах і спогадах. Із цих спогадів можна дійти висновку, що Малдер із Самантою були близькі. Вони проводили разом час, грали, каталися на велосипедах, дивилися телевізор. Коли вона зникла, Малдерові виповнилось 12 років, і палке бажання розкрити таємницю її зникнення стало головним у його житті.

wikipedia

Форум серіалу «Секретні матеріали» тут