«Навколо світу. Нідерланди. Бенін. Марокко»

Телеканал СТБ

Нідерланди
Ведучий програми «Навколо світу» Михайло Кожухов вирушає в найквітучішу країну світу – Нідерланди. Він спостерігає за тим, як тут вирощують тюльпани, саджає квіткові цибулини, сортує квіти та відвідує найбільший у світі квітковий аукціон.
Бенін
Андрій Понкратов на ринку бенінського міста Котону виявляє величезну кількість різноманітних фетишів. У Беніні, де практично всі вдаються до допомоги жреців культу Вуду для вирішення своїх проблем, сушений хамелеон, череп крокодила або фетиш із людського волосся та крові – річ у господарстві так само необхідна, як у нас, скажімо, аспірин.
Марокко
Ірина Пудова вичиняє шкіри в ремісничому марокканському місті – Фесі. Феські шкіри знамениті на весь світ і вичиняти їх було б не так і складно, якби не надзвичайний сморід, що супроводжує цей процес. Однак ведуча програми «Навколо світу» мужньо долає свою відразу й у результаті в нагороду одержує пару чудових шкіряних капців – національні марокканські бабуші.
Дивіться «Навколо світу. Нідерланди. Бенін. Марокко» у середу, 2 квітня, о 17:00 на СТБ.


Бенін
Республіка Бенін, держава в Західній Африці. Територія країни пролягає в меридіональному напрямку від узбережжя Гвінейської затоки вглиб материка на 670 км. Межує на заході з Того, на північно-заході – з Буркіна-Фасо, на півночі – з Нігером, на сході – з Нігерією.

Територія Беніну ділиться на чотири субширотних фізико-географічні пояси. Уздовж берега простирається плоска піщана низовина завширшки від 1,5 до 5 км. За нею йде система лагун і боліт, які поступово заносяться мулом і піском. Дві лагуни – Нокуе й Ахеме – мають вихід до моря. Далі на північ розкинулося плато заввишки 200-400 м, де переважають рідкостійні ліси й савани. Місцями трапляються низькі останцеві гори, а також субширотні зниження, зайняті болотами. Усі ці пояси разом і є Нижнім Беніном, що дренується річками Моно й Веме, які течуть із півночі на південь і впадають у Гвінейську затоку. Північну частину країни – Верхній Бенін – займає плато заввишки понад 500 м, що складається з гранітів й гнейсів. У його північно-західній частині виділяються низькі лісисті гори Атакора, витягнуті з південно-заходу на північний схід. У цих горах найвища точка країни – 681 м над р.м. Північну частину плато дренують річки Аліборі, Мекру, Сота та інші притоки р. Нігер. Остання утворює державний кордон на північному сході країни. Більша частина Верхнього Беніну вкрита саванами.
www.otpusk.com