«За вiкнами»

Телеканал СТБ

Днями в Берліні завершився страйк працівників громадського транспорту. Наймасштабніший за всю післявоєнну історію Німеччини. Протягом 12 днів рух метро, автобусів і трамваїв був паралізований. Українські маршрутники подивилися на колег, та й порішили й собі застрайкувати. І теж – через тарифи. Але якщо в Європі до періодичних страйків уже давно призвичаїлися, то кияни пригадали маршрутникам усе: і паління в салоні, і хамське ставлення, і радіо «Шансон», і стоячі місця, і відмову брати пільговиків. Реальний бізнес на маршрутних таксі – в ексклюзивному експерименті програми «За вiкнами».

Ви ще не були в магазині «Все по вісім гривень»? Значить, ви зекономили вісім гривень. Китайський непотріб, який впарюють у таких крамничках, не вартий навіть тих грошей. Красна ціна товару на оптових базах не більше трьох гривень – це за елітний непотріб. А барахло широкого вжитку коштує в середньому гривню-півтори. От і якість відповідна – ножі тупі й одразу ламаються, капці рвуться, а крем викликає сверблячку. Зайшла в магазин, купила товар і розчарувалася наша журналістка – Наталка Франчук.

Поляниця споконвіків була звичайнісіньким селом – як і сотні інших, загублених у карпатських горах. Аж доки поряд не звели найбільший в Україні гірськолижний курорт. Тепер село так роздобріло, що вартість землі тут зрівнялася з кримською й столичною. Це раніше гуцули не мали кому збути сотку за 2 гривні, а тепер за неї дають 10-20 тисяч доларів! І почалась війна – не на життя, а на смерть. Те ж саме відбувається й у довколишніх селах. Як чубляться і судяться за карпатські гектари – на власні очі спостерігав Денис Данько.

Що ми знаємо про нових українців? У 90-ті це був малиновий піджак, золотий ланцюг на шиї і відповідні жести. Тепер же це прада, бріоні, бентлі тощо. А все так і лишилося. От хіба… мода на живопис. Неодмінний атрибут багатства – це коли в офісі чи вдома на стіні висить шалено дорогий витвір мистецтва. Заможні стали масово скуповувати картини в галереях і в приватних колекціонерів. Але смаку від цього в них не додалося. От і користуються цим маляри, які навчилися впарювати своє мазюкання за грандіозні суми. Арт-невігласів на чисту воду вивела Леся Штогрин.

Дивіться проект журналістських розслідувань «За вiкнами» в понеділок, 31 березня, о 22:25 на СТБ.

Форум програми «За Вікнами» тут

Попередні програми «За вiкнами» дивіться тут

Повторення 1 квітня о 14:15 на СТБ.