«Навколо світу. Швеція. Бенін. Марокко»

Телеканал СТБ

Швеція. Стокгольм
Ведучий програми «Навколо світу» Михайло Кожухов подорожує Швецією. Він знайомить глядача з визначними пам'ятками міста Стокгольма й із тим, як протікає життя на північному полярному колі.

Бенін. Озеро Нокуе
Андрій Понкратов вирушає до африканської Венеції. Тут, у Беніні, на озері Нокуе, є водне поселення. Люди живуть у будинках на палях, а пересуваються кладками або в човнах. У селищі є все необхідне для життя – школа, ринок, церква й навіть святилище Вуду.

Марокко. Народні ремесла
Ірина Пудова досліджує особливості знаменитого марокканського стилю. Вона вчиться робити зеліж – марокканську мозаїку, спостерігає за куванням і карбуванням. Вироби, які нині по всьому світові вважаються предметами розкоші, народжуються в бідних кварталах міст Марокко, і Ірина Пудова занурюється в лабіринт вузьких вуличок, де працюють ремісники.

Дивіться «Навколо світу. Швеція. Бенін. Марокко» у п'ятницю, 28 березня, о 17:00 на СТБ.


Бенін

Найбільшим містом Беніну є порт Котону. Насамперед туристів у Котону приваблюють Національний музей і ботанічний сад. Котону пропонує величезний вибір місцевих і міжнародних ресторанів, а також безліч яскравих барів і нічних клубів у районі Жонке. Можливо, основною визначною пам'яткою міста є величезний, мальовничий ринок Гран Марше де Дантокпа.

Порто-Ново є номінальною столицею країни, уряд і більша частина бізнесу давно переїхали на захід у Котону. Однак Порто-Ново, приблизно зі 180 тис. мешканців, залишається досить гарним історичним місцем. Його близькість до нігерійського кордону дає певні переваги в торгівлі. Дотепер функціонує знаменитий Гран Марше д'Аджара, де можна придбати тамтами, тканини, кошики ручної роботи й найкращий глиняний посуд у Беніні. Етнографічний музей Порто-Ново має велике зібрання культових предметів народу йоруба.

На північ від Котону лежить містечко Ганв’є, усі 12 тис. мешканців якого живуть у бамбукових хатинах на палях, розкиданих на кілька кілометрів по озеру Нокуе. У XVIII сторіччі племена тофіну побудували це унікальне село з метою захисту від агресії Королівства Дагомеї й Фону, релігійна традиція яких забороняла воїнам входити у воду. Тепер будинки, ресторани, магазини й навіть готель піднімаються на 2 метри над водою.

www.benin.turne.com.ua