Т/с «Секретні матеріали. Прометей постмодернізму»

Телеканал СТБ

У сільському районі Індіани Шайне Беркович дивиться по телевізору денне ток-шоу. Вона так захоплена перебігом дискусії, що не зауважує, як хтось накриває будинок тентом. Темна фігура заходить на кухню й кидає білий брусок на нагріту сковороду, відразу починається хімічна реакція, від якої будинком розтікається біла хмара. Відчувши чиюсь присутність у будинку, Шайне починає перевіряти кімнати. Раптово з туману й темряви випливає дивовижно виродливе, схоже на Франкенштейна обличчя… Скаллі й Малдер їдуть по шосе, що проходить повз поля штату Індіана, і Скаллі читає вголос листа, адресованого Малдерові. У цьому листі Шайне розповідає, що й вісімнадцять років тому точно так само щось увійшло в її задимлену спальню, і водночас вона почула пісню у виконанні Шер. Шайне отямилася тільки через три дні, а потім довідалася, що вагітна. Шайне пояснює, що вона бачила Малдера на шоу Джеррі Спрингера, і сподівається, що він зможе пояснити їй, що сталося. Агенти прямують у будинок Шайне!

Дивіться т/с «Секретні матеріали. Прометей постмодернізму» у четвер, 20 березня, о 23:30 на СТБ.


ФАКТИ

– Фокс Малдер одержав своє ім'я на честь друга дитинства Криса Картера, якого теж звали Фокс. А Малдер – це дівоче прізвище матері Картера.

– Дейна Скаллі одержала своє прізвище на честь Віна Скаллі, коментатора бейсбольної команди Los Angeles Dodgers, чий голос для будь-якого хлопчиська, що виріс у Південній Каліфорнії, "був голосом бога", за словами Картера. А Дейна – це просто симпатичне жіноче ім'я, що подобається Крису Картеру.

– У серіалі є величезна кількість героїв, яких звати Вільям. Це й батьки Малдера та Скаллі, і старший брат Скаллі, і її син. І це аж ніяк не випадково, адже Вільям – це ім'я батька Криса Картера.

– The X-Files стали першим у світі серіалом, випущеним на DVD. Перший бокс-сет вийшов 2000 року.

– Саундтрек до повнометражного фільму The X-Files: The Album (1998) десять тижнів був у чарті Billboard Top 100 (вища позиція в чарті – 26 місце). За цей час його встигли купити зо 600 000 американців. Крім цього альбому також вийшли саундтреки Марка Сноу The Truth And The Light (1996) і The X-Files Score (1998), а також компіляція Songs In The Key Of X (1996). Разом: 4 альбоми саундтреків, що можна назвати своєрідним рекордом для серіалів.

– Також випустили три відеоігри: The X-Files: Unrestricted Access (інтерактивна база даних за серіалом), The X-Files: The Game (1998) і The X-Files: Resist Or Serve (2004), шість книжок за мотивами серіалу: Goblins (1994), Whirlwind (1995), Ground Zero (1995), Ruins (1996), Antibodies (1997), Skin (1999) і величезна кількість новелізацій епізодів і новелізація Fight The Future. NEW Починаючи з 1995 року, The X-Files обзавелися не лише книжками на основі сюжету, а й коміксами, що регулярно виходили впродовж ще двох років (до 1997 року). Щоправда, жоден зі сценаристів The X-Files не мав до коміксів ніякого відношення.
– "Секретні матеріали" – чи не найтриваліший американський науково-фантастичний серіал. Довгий час вони утримували першість, поки 2006 року їх не випередили "Зоряні ворота" (10 сезонів).

– На думку Криса Картера, його серіал – про пошук Бога. "Найважче примирити науку та релігію. Тому ми створили дилему для Скаллі. І тому цей хрестик, що вона носить із пілотного епізоду, дуже важливий для персонажа, що розривається між своїми раціональною й духовною сторонами. На мій погляд, це дуже розумно. Шоу, за великим рахунком, – про релігію. Воно про пошук Бога. Ну, ви знаєте – "істина десь там". Ось про що воно".

http://universe1013.narod.ru/

Форум серіалу «Секретні матеріали» тут