«Навколо світу. Ріо-де-Жанейро»

Телеканал СТБ

Нетрі в Ріо-де-Жанейро називаються фавелами. У фавели бояться заходити не лише туристи, а й навіть поліція. А от ведучий програми «Навколо світу» Михайло Кожухов не побоявся. У супроводі дружньо налаштованого представника місцевої організованої злочинності він ходить фавелами та знайомить глядача з побутом їхніх мешканців.
Андрій Понкратов тим часом перебуває в Камеруні, на берегах штучного озера Мага. Озеро це виникло порівняно недавно й стало благословенням для навколишніх сіл. Представники народності музгу, з якими знайомиться Андрій Понкратов, раніше насилу перебивалися з рису на воду. Тепер у їхній раціон міцно ввійшла озерна риба, що вони у великій кількості ловлять і запасають. А допомагає їм у цьому Андрій Понкратов.
Ну а Ірина Пудова вирішила трошки відпочити від екзотики й вирушила до Франції. Там у стародавньому замку вона нарешті змогла виявити свою музикальність і зіграти на стародавньому інструменті – корильйоні. Вона відвідала виноградники навколо замку й покуштувала молоде вино. А після прогулянки маленьким містом Шамбері Ірина Пудова навчилося готувати традиційний солодкий пиріг.
Дивіться «Навколо світу. Ріо-де-Жанейро» у п'ятницю, 14 березня, о 17:00 на СТБ.


Карнавал у Ріо-де-Жанейро
Місто між горами й морем зачаровує відразу ж, щойно потрапляєш туди. Бухти, пляжі, острівці неподалік берега, міст, сучасний діловий центр, фавели й – як вершина – статуя Христа на горі Корковадо, що височіє над містом.
Ріо-де-Жанейро заснували 1565 року португальці. З португальської мови назва міста перекладається як «січнева ріка», бо португальці відкрили це місце в січні й вважали вхід у бухту Гуанабара гирлом великої річки. Сучасний Ріо – місто старовини й хмарочосів. В історичному центрі збереглося чимало історичних пам'яток: монастир Сан-Бенту XVI століття, барочні церкви Носа-Сеньйора-да-Глорія (1714) і Сан-Франсиску-ді-Пенитенсія (1772), ратуша (1743), собор Лаканделарія (1775), акведук, нині шляхопровід, Арксти-ді-Каріока (1750) і палац Ітамараті (1856). Сучасний Ріо – це споруди всесвітньо відомих архітекторів Німейєра, Кости й Бастуса – міністерство освіти й охорони здоров'я, стадіон «Маракана» на 220 тис. місць, гідроаеропорт, банк «Буавісто», готель «Насіональ».

Карнавал – свято, що прославило не лише Ріо, а й усю Бразилію. Більшість туристів прагнуть потрапити саме на нього. Триває карнавал, не вщухаючи цілодобово, п'ять днів. День і ніч гуркочуть барабани, і на кожній вулиці танцюють самбу. У перший день свята мер віддає владу в місті королю карнавалу товстунові Момо, і на п'ять днів усе у владі свята. Якщо ви заздалегідь замовили квитки, то зможете побачити парад вищої ліги шкіл самби. Якщо вам пощастило, то ви побачите сотні й тисячі танцюристів. Побачите, як виступи оцінює журі. Критерії виступу такі: точність рухів, краса костюмів та історична складова – співати й танцювати дозволяється тільки епізоди з історії Бразилії, і певна річ, пісні для кожного карнавалу пишуться нові, і за них журі дає найбільше балів.

Карнавал завжди починається в суботу, а закінчується в середу. У ніч проти вівторка відбувається бал у Муніципальному театрі, де збираються знаменитості. Потрапити туди зможете й ви, якщо заплатите кілька сотень доларів за квиток. Під час карнавалу ніхто, навіть вищі держчиновники, не працюють й не вчаться.
Звісно, таке багатоденне буйство не всім подобається, чимало мешканців Ріо їдуть із міста на час карнавалу, тим паче що не менш яскраві заходи відбуваються і в інших місцях (приміром, карнавал у місті Салвадор), а карнавал у Ріо транслюється в прямому ефірі всіма телекомпаніями країни. Місцеві жителі, звісно, можуть дозволити собі таку розкіш – вони бачили стільки карнавалів! Та якщо ви потрапили в Бразилію під час урочистостей – візьміть участь у цьому унікальному святі.
http://www.otpusk.com/