«Навколо світу. Ріо-де-Жанейро»

Телеканал СТБ

Ведучий програми «Навколо світу» Михайло Кожухов знайомиться з життям сучасного Ріо-де-Жанейро. Під час прогулянки цим розкішним містом, над яким височіє знаменита статуя Христа, він розповідає глядачам про історію Бразилії, милується краєвидами Ріо й насолоджується його пляжами.
Андрій Понкратов на головному ринку в Улан-Баторі, столиці Монголії, розглядає кінську упряж і намагається влізти в дитяче сідло. Коли це йому не вдається, він вирушає на свято Наадам, традиційні ігри монгольських воїнів. Там він успішно бере участь у змаганнях зі стрілянині з лука, боротьбі й навіть опановує правилами загадкової монгольської гри.
Ірина Пудова теж вчиться стріляти з лука. Однак не в монголів, а в дикого племені ведів, що мешкає на острові Шрі-Ланка. Разом із ведами Ірина Пудова збирає мед, виконує ритуальні танці, обідає, плете кошика й навіть випробовує на собі нетрадиційну медицину – ризикує понюхати загадковий порошок, який пропонує їй шаман. Сподіватимемось, що її здоров'ю це не зашкодило.
Дивіться «Навколо світу. Ріо-де-Жанейро» у четвер, 13 березня, о 17:00 на СТБ.


Ріо-де-Жанейро
Ріо розмістилося в бухті Гуанабара й прославилося своїми пляжами, надто Копакабаною. Для містян пляж – другий дім, там призначають зустрічі, укладають угоди, знайомляться. Просто до пляжу Копакабана підходить п’ятикілометрова вулиця – авеніда Атлантика, на якій розташовані найрозкішніші готелі, ресторани й вілли багатих людей Бразилії. Поряд із Копакабаною не менш знамениті пляжі Гавея, Леблон і Іпанема.

Перше, що ви бачите в бухті Гуанабара, – гора «Цукрова голова», її висота 395 м, туди можна піднятися пішки, але швидше канатною дорогою, а на вершині на вас уже чекають ресторани, бари, сувенірні крамниці. Чудовий краєвид на все місто відкривається з гори Корковадо, де на висоті 710 м скульптором Ландовські зведена статуя Христа – символ і візитівка Ріо. Гора Корковадо – це ще й частина Національного парку Тижукі площею 3 тис. гектарів.

Якщо ви втомилися від спеки пляжу й духоти міських кварталів – вам дорога до Ботанічного саду. Йому майже двісті років, заснований 1808 року, там зібрано понад 7 тис. рослин із усього світу – завдяки тінистим оазам, фонтанам і озерам Ботанічний сад – друге за популярністю місце відпочинку містян. Ріо – дуже гарне місто, надто це відчувається під час екскурсії на гвинтокрилі, ліпше в нічний час, адже Ріо ніколи не спить. Вогні, море – заворожливе видовище. Якщо ви любите футбол, то неодмінно сходіть на матч на стадіоні «Маракана», якщо, звісно, пощастить із квитками: футбол – улюблений спорт бразильців.

Ріо – це не лише пляжі й ресторани, Ріо – культурний і науковий центр країни, тільки в Національній бібліотеці налічується 2 млн. одиниць зберігання, і серед них – найрідкісніші книги й манускрипти. У Національному музеї образотворчих мистецтв понад 800 полотен живопису й графіки. Дуже цікаві експозиції Музею сучасного мистецтва, Національного історичного музею, Музею Республіки.
http://www.otpusk.com/