«Навколо світу. Індонезія»

Телеканал СТБ

Михайло Кожухов і далі подорожує Індонезією. Ведучий розповість про боротьбу «пончак-силат». Відвідає індонезійський макдоналдс і поспілкується з орангутангами.

Дивіться «Навколо світу. Індонезія» у п'ятницю, 7 березня, о 17:00 на СТБ.


Індонезія

Зазвичай Індонезію називають країною тисяч островів, бажаючи підкреслити, що це найбільша у світі острівна держава. Насправді ж островів Індонезії значно більше – 13667. Щоправда, площа багатьох з них не перевищує кількох гектарів. Земля й вода, вулкани в диму й непрохідні джунглі, рисові тераси й чайні плантації, давні храми й палаци, суміш мов і цивілізацій – от що таке багатолика й неповторна Індонезія.

Індонезія вирізняється підвищеною сейсмічною активністю. Це особливо характерно для острова Ява. У будь-якому місці острова неодмінно є хоча б один, а частіше відразу кілька вулканів. А найвищий з активних вулканів, Керинчі (висота 3800 м), височіє на Суматрі. У серпні 1883 року на острові Кракатау, розташованому між Явою й Суматрою, мало місце знамените за своєю силою виверження вулкана.

У північній частині острова Суматра розміщується найбільший заповідник Індонезії – Гугунг-Лесер. Він був створений не лише для охорони місць перебування рідкісних видів тварин індонезійських джунглів, тут, у районі найвищої вершини Північної Суматри – гори Лесер, охороняються також мальовничі гірські ландшафти й гірські породи. Інший відомий заповідник – Комодо. Він займає всю територію однойменного острова. Тут живе комодський варан.

Найвища точка Індонезії – гора Джая. Її білосніжна вершина піднімається над густими тропічними лісами в одному із найнедоступніших куточків острова Нова Гвінея. Вічні сніги й льодовики біля самого екватора – це теж одне із природних чудес, на які так багата Індонезія.

Найбільш освоєною туристичною зоною Індонезії вважається острів Балі – чудові курорти із блакитними лагунами й густими тропічними джунглями, найбагатша почуттєва культура, що прийшла на Балі з Яви в XV столітті разом із династією Маджапахіт. Ця культура й за наших днів вражає уяву неповторною архітектурою, екзотикою музики, танців, живопису. Найпопулярніші узбережжя острова – це Санур, Кута, Нуса Дуа, Беноа, Канді Даса, Убуд і Ловіна.

http://www.otpusk.com/