«За вiкнами»

Телеканал СТБ

Це сталось кілька тижнів тому. І про це не писали в пресі. Фахівці з землеустрою таємно отримали замовлення від людей з Кабінету Міністрів – провести експертне дослідження: що буде, якщо вся земля в Україні належатиме лише п'ятдесятьом власникам? Результат експерименту шокував – ледь не громадянська війна. Але ж насправді все до того і йде! Нехтуючи забороною держави, депутати, урядовці й бізнесмени сотнями гектарів скуповують українські чорноземи. Навіть якщо мораторій на продаж сільськогосподарських угідь скасують, повернути напівлегально продану землю вже не вдасться.

Головний міліціянт країни не послухався президента. І відмовився звільняти начальника ДАІ, підлеглий якого на пальцях пояснив спікеру, що він про нього думає. І справді, що таке славнозвісний середній палець, порівняно з тим, як дають волю рукам інші працівники МВС? На вінницькій дискотеці дільничний нагородив дівчину струсом мозку. Каже, погарячкував. На Полтавщині міліціянти патрульно-постової служби віддухопелили дітей-сиріт із школи-інтернату, нібито за вживання нецензурних слів. Львівські правоохоронці вдерлися до наметів, де безпритульні ховалися від морозу, і влаштували там бійку. Дісталося й працівникові соціальної служби, котрий став на захист волоцюг.

Позаторік українці встановили абсолютний рекорд – випили в середньому по двадцять літрів чистого спирту на кожного. Для європейців це – смертельна доза! Нашим же – хоч би що. Але геть не до сміху після оприлюднення іншої статистики: кожен восьмий алкоголік в Україні – неповнолітній. Навіть, якщо Ваша дитина навчається в елітному ліцеї чи дружить лише з дітьми з успішних сімей, будьте готові до найгіршого.

Проблеми з безробіттям в Україні не існує! Такий сенсаційний висновок можна зробити з офіційної статистики: торік на біржі праці було зареєстровано людей менше, ніж в усі роки незалежності. В Євросоюзі безробітних – і то більше – рапортують чиновники. Але забувають згадати, що зарплатня українців в десятки разів нижча, ніж в Європі. Тому за кордоном працює від чотирьох до семи мільйонів наших заробітчан. Ті ж, хто не зміг утекти від злиднів, шукають щастя в Україні. На стихійних чорних ринках праці. Серед білого дня – просто на очах у можновладців.

У Свердловській області в Росії сусідки забили на смерть пенсіонерку – за те, що розпускала про них чутки. Як з'ясували слідчі, небіжчиця пліткувала про те ж саме, що обговорювало й усе село. А вбивці таким чином просто зігнали злість. Насправді ж, поголоски можуть кардинально змінити долю не тільки окремо взятої людини, а й цілої країни!

Дивіться проект журналістських розслідувань «За вiкнами» в понеділок, 25 лютого, о 22:25 на СТБ.

Попередні програми «За вікнами»дивіться тут

Повторення 26 лютого о 14:00 на СТБ.