Т/с «Коломбо йде на гільйотину»

Телеканал СТБ

Дія відбувається в середовищі фокусників і парапсихологів. Подружжя вирішує представити чоловіка як медіума-ясновидця та продати його талант спецслужбам. А для перевірки запрошують професора парапсихології. Іспитник загрожує професорові й усе відбувається успішно. Однак пізніше, під час випробувань гільйотини, призначеній для фокусів, іспитник убиває небезпечного свідка. Розплутати цей клубок подій може тільки лейтенант Коломбо, і він не змушує на себе чекати!

Дивіться т/с «Коломбо йде на гільйотину» у середу, 20 лютого, о 15:05 на СТБ.


Гільйотина

Гільйотина – механізм для виконання страти через відсікання голови.

Гільйотина складається з важкого (40-100 кг) косого ножа (жаргонна назва – «баранчик»), що вільно рухається уздовж вертикальних дерев'яних напрямних. Ніж піднімали на висоту 2-3 метри й утримували мотузкою. Голову гільйотованого поміщали в спеціальне поглиблення в основі механізму, після чого мотузка, яка втримувала ніж, відпускалася, і він падав з великою швидкістю на шию жертви.

Використовувати гільйотину запропонував 1792 року лікар і член Національної асамблеї Ж. Гійотен. Ця машина не була винаходом ні лікаря Гійотена, ні його вчителя, лікаря Луї; відомо, що подібне знаряддя вживалася до того в Шотландії й Ірландії, де називалося Шотландською дівою. Гільйотину у Франції теж називали Дівою й навіть Лісом Правосуддя. Італійське знаряддя смерті, описане Дюма в «Графі Монте-Кристо», називалося mandaia. Хоча подібні пристрої намагалися використовувати й раніше у Великій Британії, Італії й Швейцарії, саме пристрій, створений у Франції, з косим ножем, став стандартним знаряддям страти. За тих часів були жорстокі методи страти: спалення на багатті, повішення, четвертування. Тільки аристократів і багатих людей страчували «гуманнішим» способом – відрубуванням голови мечем або сокирою. Уважалося, що гільйотина є набагато гуманнішою за поширені на ті часи способи страти. Крім того, гільйотина застосовувалася до всіх без винятку верств населення, що підкреслювало рівність громадян перед законом.

Гільйотина інтенсивно використовувалася в період Великої Французької революції й залишалася головним способом страти у Франції аж до її скасування 1981 року. Крім того, вона застосовувалася в багатьох інших країнах.

За матеріалами Википедии.