«У пошуках пригод. Словенія»

Телеканал СТБ

І далі подорожуючи Словенією, Михайло Кожухов відвідує кінний завод, на якому вирощують знаменитих ліпіцанців – надзвичайно гарних білих коней. Місцеві жителі проводять для ведучого екскурсію заводом «Елан», де роблять знамениті лижі. Потім Михайло вчиться грати на гармошці й намагається освоїти приготування штруклів – національної словенської страви.
Дивіться «У пошуках пригод. Словенія» у четвер, 14 лютого, о 17:00 на СТБ.


Словенія. Карст
Карстовий ландшафт подібний до айсберга: частина його видна на поверхні землі, а решта схована під землею, але й від наземного, й від підземного світу буквально перехоплює подих. Це світ численних печер зі сталактитами й сталагмітами, царство пробоїн у земній породі, проваль, озер, що висихають, і річок, що зникають під землею й знову з'являються на її поверхні. Він вартий уваги кожного відвідувача Словенії.

Карст, окрім того, що є географічним районом Словенії, славиться ще й різноманітним тваринним світом. Наприклад, всесвітньо відомими аристократично білими кіньми зі стайні в Ліпіці, заснованої віденським двором ще 1580 року. У печерах краю можна натрапити на унікальну земноводну тварину – людську рибку proteus anguinus без очей і без захисного пігменту.
Подейкують, що словенський Карст є найкрасивішим куточком підземного світу нашої планети. У Словенії налічується кілька тисяч карстових печер і прірв, а найбільша з них – Постойнська печера.

За 9 км від Постойни гордо височіє Предямський замок, зведений біля входу до підземної печери. Свій завершений вигляд замок зберіг з XVI століття, а з ім'ям його безстрашного хазяїна, шляхетного розбійника Еразма Ямського, пов'язано чимало легенд.
http://www.slorus.com/