«За вiкнами»

Телеканал СТБ

В Україні нараховується понад 100 тисяч сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їхнє дитинство – це дитбудинки й інтернати. Така малеча цілком залежить від своїх опікунів – вихователів і директора. Але що, коли старші – не зовсім чесні? Ба, навіть заробляють на знедолених?! Звісно, вряди-годи в такі заклади навідуються благодійники, чиновники, різноманітні комісії або й журналісти. В такі дні – там усе гаразд. Але варто їм вийти за поріг… Що насправді відбувається за лаштунками дитбудинків?

Пацієнти хочуть якісних і доступних медичних послуг. Лікарі хочуть гідної платні та належних умов для праці. Ні ті, ні інші свого не отримують. Хоча, на папері безкоштовна медицина – це норма Конституції. На селі ж ситуація ще гірша. Там нема практично ніякої медицини! Чому на лікування одного селянина виділяють 4 гривні на рік, а на одного чиновника – в тисячу разів більше?

Дива бувають хіба в казках. Тільки Іванко-дурник за велінням риби міг отримати незчисленні багатства. Та кожна людина в глибині душі вірить, що раптом з'явиться далекий родич і заповість мільярди в спадок. Або одного чудового ранку по пошті прийде сповіщення, що саме ви стали щасливчиком і виграли в лотерею… ну хоча б домашній кінотеатр. Або навіть автомобіль! Тому й потрапляють на гачок ошуканців…

У сімдесятих роках на Івано-Франківщині з'явилися справжні мільйонери. Народні майстри власноруч виготовляли сувеніри з дерева, шкіри, хутра, й успішно збували свій крам туристам з Румунії, Болгарії та інших братських республік. Наплив туристів був настільки великим, що вже тоді – за радянської влади – у Косові, Яремчі й Верховині люди стали зводити триповерхові котеджі з басейнами. Тепер самими сувенірами не запанієш, а от земелька в Карпатах – усе дорожча й дорожча. Наша розповідь про справжніх гуцулів-мільйонерів!

Якось до села Африканівка на Харківщині внадились незнайомці. Вони ходили селом і пропонували на перший погляд вигідну угоду. Кількасот гривень кожному, хто погодиться надати копію власних паспортних даних та ідентифікаційний код. Мовляв, для цілком законної фінансової операції. Та вже за місяць – до тих, хто пристав на пропозицію, почали дзвонити з банку – чому не повертаєте позику плюс відсотки? Як з'ясувалося, за однісінький день сотні селян стали жертвами кредитних аферистів. Злочинців шукають і досі, а мов гриби після дощу по всій Україні відкриваються все нові контори, які готові обдурити хоч дідька лисого. І головне – все законно, бо ґрунтується на людській довірі!

Дивіться проект «За вікнами» в понеділок, 11 лютого, о 22:25 на СТБ.

Попередні програми «За вiкнами» дивіться тут

Повторення 12 лютого о 13:55 на СТБ.


У п’ятницю, 15 лютого, о 15:00 на форумі – он-лайн конференція з ведучим проекту «За Вікнами» Богданом Кутєповим. Запитання можете ставити тут!