«Секретні матеріали. Мрії Курця»

Телеканал СТБ

В офісі редакції журналу «Самотній стрілець» Скаллі й Малдер знайомляться з версією Фрохікі щодо минулого Курця. Ховаючись неподалік на горищі, Курець підслуховує їх за допомогою електронних жучків, його снайперська гвинтівка націлена на вхідні двері офісу. Хто ж буде його наступною ціллю?..
Фрохікі вважає, що Курець рано втратив батьків. Його батько, шпигун комуністів, був страчений на електричному стільці. Його мати померла від раку легенів. 1963-го здібності Курця (чиїм єдиним другом був гордовитий батько однорічного Фокса Малдера) швидко розкусили правоналаштовані змовники, що працювали в тіні офіційного уряду. Вони дають молодому офіцерові перше завдання – убивство Джона Кеннеді. Після успішно виконаного завдання він запалює свою першу сигарету… і стає Курцем.
Дивіться «Секретні матеріали. Мрії Курця» у понеділок, 11 лютого, о 23:45 на СТБ.


Курець.

Повне ім'я: К.Г.Б Спендер (C.G.B. Spender)
Прізвисько: Прізвисько "Old Smoky" – Курець – Малдер придумав в епізоді "The End", потім воно прижилося й стало звичним навіть у вустах Скаллі й Скіннера. Курець користується псевдонімом Raul Bloodworth, Лі Харві Освальд називає його "містер Полювання". Хоча, за словами Курця, агент Спендер є його сином, це не дає підстав уважати, що ім'я К.Г.Б Спендер є справжнім ім'ям Курця.
Біографія: Народився 20 серпня 1940 року в Батон Руж, Луїзіана. Його батько був звинувачений у зраді й убитий за співробітництво з нацистами. Матір померла від раку легенів. Хлопчик ріс у дитячих притулках, потім пішов служити в армію, де й познайомився з Біллом Малдером, батьком Фокса Малдера. До епізоду "Blessing Way" створювалося враження, що Курець очолює змову, одним з напрямів якої є саботування роботи Малдера. Починаючи із третього сезону стає зрозуміло, що Курець працює в досить великій організації. Він є її "представником у Вашингтоні", періодично втрачає контроль за ситуацією й усіма способами виправдовується перед своїми колегами. Переоцінивши свій вплив і виявивши слабкість стосовно Малдера, Курець наражається на небезпеку – в епізоді "Redux" його колеги наймають убивцю – Тихого Віллі – щоб позбутися Курця. Знову Курець з'являється тільки в епізоді "The Red and the Black" – Крайчек розшукує його в містечку North Hatley, у Квебеку. Згодом він прощає колегам зрадництво – принаймні на словах – і повертається в Консорціум.
Адреса:900 W Georgia Street, відповідно до епізоду "One Breath". В епізоді "Musings…." лист від видавця надходить на адресу 555 Brooksbank Ave, Apt. 24, Washington, D.C., 20091.
Сигарети: Матір Курця померла від раку легенів, у молодості він не курив. Першу сигарету викурив після вбивства Кеннеді – пачка належала Лі Харві Освальдові. Курець курить Morley – сигарети, що зовні схожі на Marlboro. На запальничці Курця вигравіруваний напис "Trust no one". В епізоді "Talitha Cumi" з'ясовується, що Курець дійсно хворий на рак легенів, але його рятує Ієремія Сміт в обмін на своє звільнення – одна з ілюстрацій того, що Курець ставить особисте вище за потреби Проекту.
Захоплення: Добре катається на водних лижах. У вільний час пише романи – на старомодній друкарській машинці – які ніхто не хоче друкувати. Роман "Take a Chance" – "Ризикни" – відкинули 1968-го. Роман "Second Chance" – "Другий шанс" – про вторгнення прибульців на Землю, надрукували в журналі "Roman a Clef", без відома автора змінивши кінцівку.
Сімейні стосунки: Курець неодноразово натякав на свої близькі стосунки з матір'ю Малдера, він плаче над фотографією Саманти й Фокса, коли думає, що Малдер мертвий, у "Redux II" Саманта або її клон говорить Малдерові, що Курець оголосив себе її батьком і виховав її як батько. Проте це питання залишається відкритим. Більш-менш достеменно відомо, що в Курця є один син – Джеффрі Спендер. Дивно тільки, що Спендер взагалі не пам'ятає свого батька, хоча той покинув сім'ю, коли Спендерові виповнилось 11 років.
http://xfiles.cdom.ru/