«У пошуках пригод. Домініканська республіка»

Телеканал СТБ

Цього разу ведучий програми Михайло Кожухов, невгамовний шукач пригод, веде свою розповідь із Домінікани – далекої, екзотичної та незнайомої країни. Разом із місцевими жителями Михайло танцює під акомпанемент гуїри, національного музичного інструмента, що схожий на велику круглу тертку. Потім він намагається створити найкращу у світі, за оцінкою фахівців, домініканську сигару й опускається під землю, щоб добути янтар.На кулінарній сторінці – дуже доступний рецепт приготування домініканських креветок.
Дивіться «У пошуках пригод. Домініканська республіка» у середу, 6 лютого, о 17:00 на СТБ.


Карнавал у Домінікані.

Карнавал у Домініканській республіці – це час музики, танців, маскарадної ходи й народних гулянок. До нього готуються цілий рік – шиють костюми, складають пісні, репетирують театралізовані вистави.
Традиційний карнавал починається 28 лютого і триває тиждень, а регіональні карнавали проходять іноді до самого Великодня. Яскраві маски й костюми веселих і жартівливих дияволів з ріжками роблять у кожному регіоні по-своєму. За костюмом «диявола з ріжками», одного з основних персонажів маскарадної ходи (la comparsa), можна визначити, з якого міста або поселення карнавальна вистава. Так організатори карнавалу центрального регіону (La Vega, Santiago) наряджають свого «диявола» і танцюристів-супровід у яскраво жовті, червоні й зелені вбрання та довгі накидки, у південному регіоні (Azua, Bani) наявні елементи яскравих стрічок, дзвіночків і дзеркал, а в північному районі (Сotui) персонажі наряджаються в костюми з різнобарвних мотузочок і паперових смужок.

Театральні вистави під час Карнавалу мають свої сюжети, часто це сатира на побут людей або на політичні моменти в країні, і все це завжди супроводжується фольклорними танцями й піснями.

Фінальна маскарадна хода відбувається у столиці, у Санто-Домінго. На ній вибирають Короля карнавалу, а найяскравіші й найпопулярніші карнавальні групи з усіх регіонів одержують премії. Центральні вулиці столиці стають пішохідними й щодня по вечорах можна побачити костюмоване шоу, потанцювати й узяти участь у різних іграх.

Домініканські історики стверджують, що про перший карнавал на острові згадується в документах 1520 року, але імовірно, на той час для іспанських конкістадорів карнавали мали головно релігійне значення. Лише після 27 лютого 1844 (День незалежності) Домініканський карнавал перетворився на народне свято, і став цікавішим, бо увібрав елементи культурних традицій Європи й Африки.

http://www.mansana.com/