«У пошуках пригод. Ямайка»

Телеканал СТБ

Здається, шукач пригод Михайло Кожухов ще жодного разу не забирався так далеко, як тепер. Цього разу беззмінний ведучий програми побував у чи не найзагадковішому й найвіддаленішому місць на Землі – Ямайці!
Казкова країна, де крокодили, яких повно у місцевих річках, наче собаки беруть їжу з рук людини. А ще там виробляють знаменитий ямайський ром. Михайла Кожухова, щоправда, до його виробництва не допустили (секретний об'єкт), але дещо показали й дали навіть покуштувати. Натомість йому дозволили зайти в мавзолей культового Боба Марлі, а також місцеві жителі навчили Михайла готувати найулюбленішу національну страву із сухої тріски та страшенно отрутної місцевої рослини акі…
Дивіться «У пошуках пригод. Ямайка» у вівторок, 5 лютого, о 17:00 на СТБ.


Ямайка.
Держава розташована у Вест-Індії, у північній частині Карибського моря.

Найбільш заселені прибережні райони острова: 78% населення живе в містах. Сучасні ямайці – це нащадки негрів-рабів, яких іспанці, а згодом і англійці ввозили з Африки для роботи на цукрових плантаціях. Корінні мешканці – індіанці – були винищені. Негрів серед ямайців – понад 75%, решта – мулати.
Крім ямайців на острові мешкають вихідці з Індії та Китаю. Індійці й китайці – нащадки робітників, яких у середині XIX ст., після скасування рабовласництва, наймали за контрактом для роботи на плантаціях.
Кінгстон (столиця з 1872 р.) розкинувся на південному березі острова, у глибині бухти. Разом із сусіднім містом Сент-Ендрю й невеличкими містечками та селищами Кінгстон утворює агломерацію, в якій зосереджена чверть населення Ямайки.
Кінгстон заснований англійцями в XVII ст. і увійшов в історію як найбільший у Вест-Індії центр работоргівлі. Після катастрофічного землетрусу 1692 р., коли було зруйноване й частково пішло під воду головне місто Ямайки – Порт-Роял, більша частина жителів переселилася до Кінгстона. 1703 року місто неабияк постраждало від пожежі. 1907 року Кінгстон був зруйнований землетрусом, майже всі будинки давньоанглійської архітектури загинули. Відбудований практично заново.
Кінгстон – найважливіший економічний, транспортний і культурний центр. У столиці – університет Вест-Індії, в якому навчаються студенти з усіх островів Карибського моря. Працюють численні музеї: історичний, природної історії, художній тощо. На околицях Кінгстона розташований міжнародний аеропорт «Палісеїдос».

Спаніш-Таун розташований у глибині острова, за 20 км на захід від Кінгстона. У 1692-1872 рр. – столиця Ямайки. Стихійні лиха обійшли місто, тому в ньому збереглися будівлі як ранньоколоніальних часів (XVII-XVIII ст.), так і вікторіанської доби (друга половина XIX ст.).
Південний берег Ямайки має гарні гавані, що слугували в минулому притулком для піратів. Північний берег острова скелястий, у центральній його частині тягнеться вузька смуга пляжів – так звана Ямайська Рив'єра. Більша частина території – вапнякове плато. На сході острова височіють гори Блю-Маунтинс («блакитні гори») – до 2256 м. Майже 11% території – тропічні ліси, на півдні – савани. Назва Ямайка походить від перекрученого індіанського слова «хаймака» («острів джерел»). Найбільша річка острова – Блек-Рівер (довжина – зо 100 км). Клімат – тропічний, пасатний. Середньомісячна температура +24" С. Опадів – від 800 до 5000 мм за рік. Нерідкі урагани й землетруси.
http://jamaica.tourua.com/