«Внутрішні пригоди»

Телеканал СТБ

Історія виникнення симпатії між чоловіком і жінкою, кохання, зародження нового життя, дев’ятимісячна одіссея плода в утробі матері й довгоочікувана поява маляти. З гумором про серйозне, і серйозно про веселе.

Дивіться документальний проект «Внутрішні пригоди» у понеділок, 4 лютого, о 14:00 на СТБ.


Зародження нового життя!

Приблизно на 4-й день після запліднення яйцеклітина досягає порожнини матки. До цього часу вона являє собою кулю з рідиною, що містить зо 100 клітин.

Наприкінці 3-го тижня запліднена яйцеклітина починає вростати в м'яку стінку матки. Це називається імплантацією. Щойно яйцеклітина надійно прикріплюється до стінки, процес зачаття вважається завершеним.

Надалі, впродовж другого й третього місяців, відбувається закладка всіх внутрішніх органів і систем дитини. До кінця третього місяця в кожному з майбутніх органів є хоча б по одній клітинці, а формування кровоносної системи практично завершено. Основним органом кровотворення в плода з 5-го по 20-й тиждень є печінка. Кров плода за складом значно відрізняється від крові новонародженої дитини.

Наприкінці третього місяця за допомогою ультразвуку можна послухати серцебиття дитини, пульс якої становить 130-150 ударів за хвилину.

Починає формуватися голосоутворювальний апарат. Починають функціонувати м'язи, і маля робить свої перші рухи. Він рухає ручками й ніжками, стискає кулачки, повертає голівку, відкриває рот, намагається ковтати й ссати. Мати ці рухи ще не відчуває, вони занадто слабкі. Перші рухи можна зареєструвати за допомогою ехографії (ультразвукового обстеження) уже в 6-тижневого плода. Хватальний рефлекс з'являється в 11-12 тижнів, смоктальний – в 13-14 тижнів, а в 17 тижнів маля починає мружиться. Плід «набуває» стать приблизно з 9-го по 12-й тиждень.

http://www.sunduk.ru/