«У пошуках пригод. Румунія»

Телеканал СТБ

Цього разу ведучий програми Михайло Кожухов подорожує Румунією. Михайло, як завжди у своїх мандрівках, намагається примірити й придбати черговий національний костюм, однак цього разу зазнає фіаско.
Натомість він потрапить до румунських циганів і подивиться на мідні самогонні апарати ручного виготовлення, за що, як запевняють цигани, туристи дають їм по 1000 євро.
Також телеглядачі разом із ведучим відвідають музей, ресторан і кімнату жахів графа Дракули, без яких не може обійтися жодна подорож до Румунії…
Дивіться програму «У пошуках пригод. Румунія» у четвер, 31 січня, о 17:00 на СТБ.


Румунія.

Румунія – країна з багатим минулим, цікавою культурою та мальовничою природою. Сотні племен, що пройшли через цю територію в епоху Великого переселення народів, передали цій землі свою культуру та самобутні традиції.

Столиця країни – Бухарест – розкинулася на землі давньої Валахії, на самісінькому півдні країни. Засноване 1459 року, місто стало столицею Румунії 1862 року, а нині це найбільший культурний і індустріальний центр країни. Бухарест залишає суперечливе враження. З одного боку – це цікавий історичний центр, з багатою архітектурою та безліччю пам'яток історії. З іншого – сотні будинків безликої архітектури, повсюдне запустіння й занедбаність багато в чому характеризують незавидне економічне становище всієї країни.

Головною визначною пам'яткою міста є "Старий Бухарест" з його вузькими вуличками, маленькими площами й великою кількістю історичних пам'яток. Цікаві Палац правосуддя (1864 р.), палац Котрочень (1893-1895 рр.), палац Констакудило (1900 р.), Королівський палац (1937 р.), Тріумфальна арка (1920 р.), будівля Національного банку (1885 р.), Піацца-Републіка, Атеней, Університетська площа, Куртя-Веке (Старий двір), караван-сарай Ханул-луй-Манук, двір Карул-ку-Бере ("Віз пива", 1879 р.), будівлі Університету й Архітектурного інституту. Окремої уваги заслуговує величезний палац Парламенту, що за площею посідає друге місце у світі.
Збереглося чимало давніх церков – кафедральний собор Патріархії (XVII ст.), собор Св. Георгія Старого (XIX ст.), церкви Св. Арона (XV ст.), Ставрополеос (1724 р.), Патріарша (1665 р.) і Кроцулеску, а також монастирі Плумбуїта (1559-1568 рр.), Антим (1715 р.) і Михай-Воде.

Найліпший спосіб познайомитися з історією й культурою країни – це її музеї. У Бухаресті можна відвідати Художній музей Румунії в Королівському палаці, Національний історичний музей у будівлі палацу Пошти (1889 р.), Національний музей Котрочень, Музей села (17 гектарів, чи не найперший у світі етнографічний музей просто неба) на озері Херестреу, Геологічний музей, Музей техніки, Музей історії природи "Григорі Антиппа" тощо.
Попри катаклізми, Бухарест і далі залишається одним із найзеленіших міст Східної Європи. Такі парки, як Чижмиджіу (1850 р.), Херестреу (1936 р.), Паркул-Карол (1906 р.) і Ботанічний сад біля палацу Котрочень, добре відомі навіть за межами країни.

На околицях міста, серед десятків озер, зосереджено чимало не менш цікавих пам'яток історії – палаци Штирбей (1835-1849 рр., нині це комфортабельний готель) і Могошоая (1702 р.), монастирі Черника (XVII ст.), Цигенешть (1780 р.), Келдерушань (1632-1654 рр.), Пасеря (1847 р.), Буфтя, знаменитий монастир Снагов (1408 р.) на острові посеред однойменного озера, маєток Херешть (1644 р.) і зоопарк у Бенясі.
http://travel.ru/