«У пошуках пригод. Перу»

Телеканал СТБ

Михайло Кожухов подорожує Перу й відразу потрапляє до Ліми – міста, оголошеного надбанням усього людства.
Місцеве плем'я охоче демонструє знімальній групі деякі свої звички, що викликають, м'яко кажучи, певне відторгнення в цивілізованої людини.
Ведучий візьме участь у видобутку золота на річці Мадре-де-Дьос, спробує вночі піймати кайманів і очистити ауру в місцевого шамана. Потім чаклун запропонує Михайлові взяти участь у приготуванні місцевої страви під назвою «сурі».
Дивіться програму «У пошуках пригод. Перу» у вівторок, 29 січня, о 17:00 на СТБ.


Перу. Ліма.

Іспанський конкістадор Франсиско Пісарро вважав місце, на якому він 18 січня 1535 р. заснував Ліму, надзвичайно непривітним: дощі йдуть рідко, а землетруси трапляються часто, узимку небо затягнуте сірими хмарами, все вкриває похмурий вологий туман. Але його солдатам це місце дуже сподобалося: у випадку нападу індіанців звідси можна було швидко втекти до моря й сісти на корабель. І ніхто тоді й гадки не мав, що це поселення стане політичною й військовою столицею Нового Світу, побачить правління сорока віце-королів, перш ніж саме "місто королів" 1821 року оголосять столицею незалежного Перу.

Пласа-де-Армас – місце, де століттями була зосереджена влада нової колонії. Дотепер залишається чи не найпривабливішим майданом міста. У центрі Пласа-де-Армас розташовані рожеві сади, кам'яний фонтан і паркові лавки, на яких зазвичай розмовляють молоді парочки. На майдані стоїть Президентський палац.
На іншому боці майдану стоїть Архієпископський палац, дерев'яні балкони якого – чи не найкрасивіші в місті. Можна заглянути усередину палацу, а потім піти в сусідній собор, де похований Франсиско Пісарро.

За декілька кварталів від майдану зведена мальовнича церква Сан-Франсиско, що входить у комплекс монастиря. Обитель відновлювали після кожного землетрусу, що руйнував її протягом останніх чотирьох століть. Тут можна побачити чудову мозаїчну плитку із Севільї й колекцію творів церковного мистецтва. Однак найбільш показові катакомби – підземні тунелі й гробниці, що слугували міським цвинтарем у колоніальний період.
За Президентським палацом розміщується вокзал Десампарадос, перший будинок зі сталевими конструкціями, що були частинами доправлені кораблями з Англії й зібрані в Лімі 1908 року. Із цього вокзалу вирушають усі поїзди зі столиці.

Можна полоскотати собі нерви, заглянувши в Музей інквізиції, розташований на площі Болівару. А точніше, під площею, – у підвалі будинку, де за часів інквізиції розміщувалася камера катувань.
Із центра міста можна швидко добратися на таксі в район Мірафлорес, де розташовані найкращі театри, модні бутіки й нічні клуби.
Поряд лежить романтичний квартал богеми Барранко: тут живуть художники, поети, у місцевих барах звучить джаз. У цьому кварталі є й улюблена вулиця закоханих Пуенте-де-лос Суспірос. Вулиця веде до оглядового майданчика, звідки відкривається чудовий краєвид на Тихий океан.
http://www.otpusk.com/