Мюзикл «Сорочинський ярмарок»

Телеканал СТБ

Багатий селянин Солопій Черевик їде на знаменитий Сорочинський ярмарок продавати пшеницю. Разом із ним вирушає й уся його родина: сварлива дружина Хівря та три дочки: Параска, Горпина й Мотря. Молодий парубок Грицько, зустрівши на ярмарку Параску, закохується в неї. Однак мачуха Хівря проти їхнього весілля. Грицько знайомиться на ярмарку із циганкою-ворожкою, котра допомагає йому вмовити батьків Параски віддати за нього дочку. Паралельно із цим розгортаються комічні події, пов'язані з таємничою історією про червону свитку. Уся розповідь кума Цибулі про червону свитку екранізована й насичена безліччю ексцентричних сцен. У фіналі історії головні герої знаходять щастя й усе завершується веселим весіллям.

Дивіться мюзикл за мотивами роману М. В. Гоголя «Сорочинський ярмарок» у п'ятницю, 25 січня, о 19:40 на СТБ.


Історична довідка.

Ярмарковий рух в Україні має багатовікову історію. Уже в 40-і роки XІХ століття тут було 12 тисяч ярмарків, зокрема 178 великих і середніх. Сорочинський не був ані найбільшим із них, ані найвідомішим. Село Великі Сорочинці Миргородського району, напевно, так і залишилося б, як і багато інших сіл Полтавщини, маловідомим, якби його не прославив на століття великий земляк — письменник Микола Васильович Гоголь. Саме тут, у будиночку, що на початку XІХ століття належав відомому тоді на Миргородщині лікареві Трохимовському, і народився майбутній письменник.
У своєму першому творі з циклу повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки» (1831–1832 рр.), які й принесли М. В. Гоголю велику популярність, письменник виявив і велику любов до України, і глибоке знання скарбів української народної творчості, й своєрідність побуту свого народу. У повісті «Сорочинський ярмарок», що є складовою цього циклу, Микола Васильович відтворив поезію народного життя, реалістично відобразив різних представників українського народу, майстерно приправив усе це гострим гумором.
Ярмарки існували аж до 20-х років ХХ ст., а тоді були закриті. Уся торгівля на селі перейшла до кооперації й під контроль держави… З 1966 року ярмарки починають відроджуватися, і відкриває, відроджує цю давню традицію Сорочинський ярмарок.
http://www.yarmarok.poltava.ua/