«У пошуках пригод. Еквадор»

Телеканал СТБ

Ведучий програми Михайло Кожухов подорожує країною, якою проходить екватор. Тут можна однією ногою стояти в Південній півкулі, другою – у Північній.
Спочатку ведучий купив нову сорочку, потім місцеве плем'я розмалювало його від голови до ніг, а потім він відвідав бананову плантацію. І ще місцеві жителі навчили Михайла готувати еквадорський обід, в основі якого – рубець і банани.
Дивіться програму «У пошуках пригод. Еквадор» у четвер, 24 січня, о 17:00 на СТБ.


Еквадор.

У мальовничій, трошки витягнутій рівнині, на висоті 2800 м лежить столиця Еквадору – м. Кіто – чи не найколоритніше місто Латинської Америки. Воно увібрало безліч культур і традицій. Особливо чітко це видно в архітектурі – іспанські, голландські й навіть доколумбові архітектурні мотиви створили дивну суміш двох епох. Із сучасними будівлями американського кварталу сусідять вузькі вулички латинського, з неповторними каплицями, церквами, монастирями, будинками з каменю й невипаленої цегли.

Усього в 15 хвилинах на північ від столиці – екватор, тут є музей етнографії й культури «Середина світу», мальовничі руїни Румічо Інка й фантастичний краєвид кратера Пулулаха. Неподалік лежить чудове місце – Ель Каяс – країна 200 озер і лагун, і релікт давньої культури – Інгапірку, традиційний політичний і релігійний центр Каньярис, пізніше перетворений інками на церемоніальний замок і військове укріплення. На північний схід від міста лежать колоритні села Гуаласео й Хортелег, відомі своїми художниками й ремісниками. Чи не наймальовничішим місцем в Еквадорі є околиці вулкана Чимборасо (заввишки 6310 м). Тут проходить «Експрессо Метрополітан» – одна із найвисокогірніших залізниць у світі, що прокладена повз стрімкі скелі по горах. Поїзд рухається зі швидкістю 50-60 км/год. і піднімається на вершину гори за 8 годин.

Еквадору належать всесвітньо відомі Галапагоські острови, його головний туристичний об'єкт. Утворені в результаті вулканічної діяльності острови, що нагадують застиглу в океані лаву, буяють дивними пляжами з найм'якішим піском оливкового, білого й чорного кольорів, які створюють неповторний пейзаж. На одних островах Ви побачите червоні мангрові зарості й акації, на інших – кактуси й тропічні рослини. Підводний світ вирізняється винятковим різноманіттям, тут живе понад 400 видів різних риб і рослин найвигадливішого забарвлення. Це рай для нирців – у водах архіпелагу живуть морські леви, пінгвіни, дельфіни, акули, кити й багато інших представників дивовижної фауни. На самому архіпелазі царюють ігуани й гігантські черепахи – найдавніші плазуни планети.

http://www.sapir.com.ua/