«Секретні матеріали. Сизигія»

Телеканал СТБ

3 сезон, «Сизигія»

У маленькому американському містечку один за одним гинуть підлітки-старшокласники. Ні, це аж ніяк не справа рук божевільного маніяка. Кожна зі смертей окремо видається найзвичайнісіньким нещасним випадком. Однак у цілому ці події складаються в більш ніж дивну картину. У картину загадкових злочинів, пов'язаних із найдавнішим із законів споконвічної жіночої чорної магії, і з дивним, унікальним розташуванням зірок, що встали в небі над містечком. Так починається нова справа "Секретних матеріалів" – одна з найяскравіших і найнезвичайніших справ Малдера й Скаллі…

Дивіться «Секретні матеріали. Сизигія» у середу, 9 січня, о 23:15 на СТБ.


Що таке сизигія?

СИЗИГІЯ (гр. – "шлюбна пара", "поєднання") – поняття, що використовувалося за часів пізньої античності для позначення такого поєднання горішнього й долішнього, коли вони зливаються в єдину "подружню" пару. Ідея сизигії походить від давнього іудаїзму, за яким шлюб є основою людського існування. При цьому під сизигією слід розуміти як шлюб чоловіка й жінки, так і шлюб людського з божественним.

Для християнства ідея сизигії насамперед стосується символічного зв'язку між душевною та духовною стихіями. Душа людська, що долучається до таїнств хрещення, миропомазання, причастя, стає нареченою, котру очікує в шлюбному чертогу її духовний наречений Христос. "За зразком" небесного шлюбу вибудовується таїнство шлюбу земного (чоловік – духовне, дружина – душевне). Втім, у російській релігійній філософії (В. Соловйов, П.Флоренський) відбувається деякий "анамнесис" іудео-гностичних уявлень про сизигію. Проявляється це й у ідеї Софії, і в ученні про всесвітній шлюб між хаотично-матеріальним і сакрально-духовним.

http://svetlov-rv.by.ru/