Перш ніж прославитися, Дар'я Донцова зазирнула смерті в обличчя!

Телеканал СТБ

Дехто знає, що найбагатша письменниця Росії Дар'я Донцова, насправді Агрипина Васильєва, позашлюбна дочка глави Спілки письменників СРСР. Її перший шлюб виявився невдалим. На 8 місяці вагітності Агрипина залишилася без копійчини. Впливовий батько помер, мати не допомагала. Щоб якось вижити, жінці довелося працювати на фабриці морозива й мити підлогу в стоматологічній лікарні. Дівчина тоді й гадки не мала, що колись її читатимуть під чужим ім'ям Дар'я Донцова, а на шляху до успіху їй доведеться зазирнути смерті в обличчя.

– Донцова – одна з небагатьох людей, які зуміли перемогти рак, – розповідає шеф-редактор проекту «Моя правда» Олексій Гладушевський. – Вона була важко хвора, лікарі не могли сказати їй нічого втішливого. І тоді чоловік порадив їй писати романи, щоб відволіктися від страшної недуги.

– Чи використала Дар'я свою життєву історію для сюжетів?

– Ні. Донцова не робить із цієї теми табу, однак про деякі моменти своєї біографії говорити не любить. Писати вона почала саме про речі, які, на її думку, уже ніколи з нею не відбудуться. Коли віднесла перші романи у видавництво, там прийшли в захват і відразу уклали з нею контракт.

– Хто придумав псевдонім майбутній королеві жіночого детектива?

– Прізвище вона взяла чоловікове, а ім'я Даша їй запропонували у видавництві. Вважали, що Агрипина не надто добре звучить для письменниці.

Дивіться «Моя правда. Дар'я Донцова: Життя як детектив» на каналі «СТБ» у четвер, 10 січня, о 19.15.

Микола ЛЕЩУК, http://www.kp.ua/