«Навколо світу. Іран»

Телеканал СТБ

Ведучий програми Михайло Кожухов і далі подорожує Іраном. Цього разу він вирушає до іранського міста Йєзд – давнього центру релігії зороастризму.

Тут він відвідає покинуті поховання вогнепоклонників і візьме участь у їхніх ритуалах. А в Ширазі Михайло Кожухов разом із іранцями поворожить на могилі поета Хафіза на книзі його віршів і приготує національну іранську страву абгушт.

Дивіться «Навколо світу. Іран» у вівторок, 8 січня, о 17:00 на СТБ.


Для довідки

Іран (площа 1,648 млн. кв. км) лежить у східній частині північної півкулі, на південному заході Азії, і вважається однієї із країн Середнього Сходу. 52% території Ірану – це гірські райони, пагорби, ущелини, 28% – плоскогір'я, 20% – пустелі й степи. Найвищою вершиною іранських гір уважається Демавенд (висота 5611 м). Вершина Демавенд – на півночі Тегерана.

Йєзд – місто в Ірані, адміністративний центр. За даними 1989 року, населення міста Йєзд становило 230 тисяч жителів. Текстильна промисловість. Килимарство. Мавзолей Доваздех-Імам (ХI ст.), Соборна мечеть (XIV ст.), медресе Шамсія (XIV ст.). Середньовічний центр мініатюри.

http://www.rutv.ru/