Х/ф «Гордість та упередження»

Телеканал СТБ

Дія картини відбувається наприкінці XVIII століття в Англії. Місіс Беннет хоче якомога вигідніше видати заміж п'ятьох своїх дочок, щоб забезпечити їм безбідне майбутнє. Одна із сестер, Елізабет, не поспішає під вінець, у чому її підтримує батько. Коли ж у сусідньому маєткові оселяється багатий парубок містер Бінглі, у родині Беннетів зчиняється справжній переполох. Головною претенденткою на шлюб з ним вважається старша дочка Джейн, а Елізабет починає зустрічатися із кращим другом Бінглі – гарним, але зарозумілим містером Дарсі. Після несподіваного від'їзду Бінглі до Лондона Елізабет розчаровується в містері Дарсі, уважаючи його винним у тім, що Джейн залишилася сама. Та випадок, що стався з її молодшою сестрою Лідією, відкриває Елізабет очі на справжній характер її взаємин із Дарсі.

Дивіться х/ф «Гордість та упередження» сьогодні о 21.35 та у понеділок, 7 січня, об 11:55 на СТБ.


Джейн Остін / Jane Austen (1775—1817)

Автор книги «Гордість та упередження» Джейн Остін прожила тихе й коротке життя – вона померла в 42 роки. За життя вона не стала знаменитістю – хоч її книжки й мали успіх, витримуючи кілька перевидань, ім'я автора на них не значилося: Остін підписувала романи просто «Леді». «Найкраща з жінок-письменниць, чиї книги безсмертні, померла саме тоді, коли тільки-но почала вірити у свій успіх», – сказала про неї понад сто років тому Вірджинія Вульф.

Остін так ніколи й не вийшла заміж – флірт із Томом Лефроєм насправді навряд чи був серйозним захопленням. Хоча ходять легенди, що саме Лефрой став прототипом головного героя роману «Гордість і гординя» – містера Дарсі. А прототипом героїні стала сама Джейн. Та чи так це – ми навряд чи довідаємося напевно. Улюблена сестра Остін Кассандра після її смерті знищила більшу частину їх листування, що було б безцінним джерелом інформації для біографа.

http://www.kp.ua