«Навколо світу. Маврикій»

Телеканал СТБ

Цього разу ведучий подорожує Республікою Маврикій! Це держава, що лежить у південно-західній частині Індійського океану. Складається вона з кількох островів, найбільший із яких називається Маврикій.


Кілька фактів про…

Маврикій

У північно-західній частині Маврикія розкинулася столиця країни – Порт-Луї, тобто порт Людовика. Названий він так французами. Вони закріпилися на острові в XVIII столітті після того, як пішли спочатку португальці, а згодом і голландці.

Французи чимало зробили для розвитку й освоєння острова. За генерал-губернатора Має де ла Бурбонне Маврикій став привабливим для французьких ремісників і торговців. Багато в чому завдяки цій людині на острові дотепер розмовляють французькою. Хоча після французів на острові 158 років господарювали англійці.

Трохи дивує планування Порт-Луї. Вулиці перетинаються під прямим кутом. Це характерно для іспанських і латиноамериканських міст. Таке враження, що крім французів, англійців і інших тут побували ще й іспанці. Хоча ніяких іспанських завойовників на Маврикію не було.

На Маврикію складно померти від голоду. Повсюдно й цілодобово вуличні торговці пропонують перекусити стравою, що називається «віндайє». Роблять віндайє з відварної риби. Її заливають соусом із рослинної олії, гірчиці, імбиру, часнику, перцю й оцту. Виходить салат, яким начиняють круглу булку. Дуже м'яку й смачну.

Ще одна цікава страва називається «дхолл-пурі»! Дхолл-пурі – маврикійський винахід. На 100% вегетаріанська страва. На млинець кладуть чилі, карі, квасолю й усе це заливають томатним соусом.

Запивають же маврикійський фаст-фуд напоєм, що називається «аллода». Його готують із молока, ванілі та інших спецій. Солодкий, схожий на смак коктейлю, що пив у дитинстві, він добре вгамовує спрагу.

Дивіться програму «Навколо світу. Маврикій» у суботу, 5 січня, о 08:05 на СТБ.

За матеріалами http://www.vokrugsveta.ru