Документальний фільм «Синдром Кашпіровского»

Телеканал СТБ

…31 березня 1988 року в обідню перерву більшості жителів Радянського Союзу було не до обіду. Люди в конторах і на заводах скупчувалися біля телевізорів. У прямому ефірі програми "Взгляд" проходила унікальна операція – видалення пухлини груди без анестезії. Психотерапевт Анатолій Кашпировський "дав пацієнтці настанову" не відчувати біль. Пухлину вирізали, як-то кажуть, "по живому". Наступного дня Анатолій Кашпировський прокинувся знаменитим.

У березні 1989 року Центральне телебачення транслювало знамениті передачі психотерапевта. Тепер здається, що програм було багато й тривало це кілька років. Насправді їх було лише шість. Потім Академія наук СРСР спробувала дослідити результати діяльності Кашпировського. Зі скандальними телепередачами пов'язують збільшення кількості психічних розладів у Радянському Союзі. Деякі лікарі писали в лікарняних картах: "Діагноз – синдром Кашпировського".

Навколо імені й методів лікування скандально відомого психотерапевта Анатолія Кашпировського завжди було багато легенд і пліток. Таємницею була навіть історія його появи на телеекрані. Автори документального фільму спробували розібратися не лише в біографії психотерапевта, а й перевірити пов'язані з ним міфи та чутки.

Дивіться документальний фільм «Синдром Кашпировського» у вівторок, 1 січня, о 21:40 на СТБ.


Кашпировський Анатолій Михайлович

Народився 11 серпня року у Проскурові в Україні. 1962 року закінчив Винницький медичний інститут, після його закінчення 25 років працював психотерапевтом у психіатричній лікарні. 1989 року провів кілька сеансів гіпнозу на радянському телебаченні. Під час телемостів робив знеболювання двом пацієнткам, яким були проведені операції на черевній порожнині. Перший сеанс відбувся 9 жовтня 1989 року на Центральному телебаченні. 1993 року обраний депутатом Державної думи Росії. 1995 року переїхав у США. Кандидат медичних наук. Майстер спорту СРСР з важкої атлетики.

http://ru.wikipedia.org/