PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InN0Yi51YSIgc3JjPSIvL3BsYXllci52ZXJ0YW1lZGlhLmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjAxL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

«Навколо світу. Азербайджан»

Телеканал СТБ

Михайло Кожухов подорожує Аляскою. Виявляється, найпоширеніший вид транспорту в цьому американському штаті – літак. На Алясці як ніде розвинена мала авіація. Ведучий літає на "Сессні", знайомиться з пілотами, з'ясовує, як одержати ліцензію, як працює служба безпеки польотів і куди можна, а куди не можна долетіти.
Андрій Панкратов відвідує найцікавіші історичні й природні пам'ятки Азербайджану. Він милується давніми наскальними малюнками Гобустану, які свого часу привернули увагу Тура Хейєрдала. У селищі Сурухани він запалює вогонь у давньому зороастрійському храмі. А в Дігасі спостерігає рідкісне природне явище – язики невгасимого полум'я.
Ірина Пудова на потязі-пулі перетинає весь Тайвань із півдня на північ за півтори години й прибуває в столицю країни – Тайбей. Це технологічно дуже розвинуте місто, і саме цей його аспект досліджує ведуча. Вона знайомиться із розумним роботом, відвідує технічну лабораторію, і зрештою піднімається на найвищий (після 11 вересня) будинок у світі – хмарочос "Тайбей 101".
Дивіться «Навколо світу» у середу, 26 грудня, о 17:00 на СТБ.


Азербайджан
В Азербайджані розташовано понад 130 музеїв, галерей і їхніх філій по всіх містах і регіонах республіки. Унікальні давні мавзолеї: Моміне-Хатун, мавзолей Юсифа, вежі Апшеронського півострова.

У горах Гобустану, Беюкдаш, Кичикдаш, Джингирдаг, Шонгардаг і Шихгая зосереджені свідоцтва багатовікового минулого азербайджанського народу починаючи з епохи кам'яного віку й подальших періодів – наскальні зображення, стоянки давньої людини, скельні фортеці, надгробні пам'ятки й могильники.

Баку – Старе місто (Ічери Шехер), Дівоча Вежа – Гиз Галаси (VII-XII ст., архітектор Масуд ібн Давуд), караван-сарай XV в., "Баїловські камені" (XII ст.), численні мечеті, мінарет Синик-Кала (XI ст.), 7 театрів, зо 30 музеїв, зокрема музей мистецтв, азербайджанський музей килима, народного прикладного мистецтва тощо. Музей-заповідник "Палац Ширваншахів" (XV ст.) – одна з перлин азербайджанської архітектури, розташований у Старій фортеці Баку.

Особливо рекомендується відвідати Баку в період святкування Рамазан-байрам (9 лютого), Новруз-байрам (20-21 березня) і Гурбан-байрам (18 квітня), коли все місто розцвітає численними святковими заходами, що супроводжують ці давні свята. Особливий колорит мають Нахічевань і Кабала – одні із найдавніших міст Закавказзя.
Найбільші заповідники: Кизилагацький, Закатальський, Гирканський, Ширванський тощо, охороняють унікальний тваринний мир Закавказзя. Тут налічують до 4100 унікальних видів рослин і тварин. Реліктові тугайні ліси, що зберігаються в незмінному вигляді, як уважають, уже понад 13 мільйонів років, не трапляються більш ніде у світі.
http://www.otpusk.com/