«Навколо світу. Йорданія»

Телеканал СТБ

Глядачі побачать скелелазіння в пустелі Ваді Рам, купання в гірському джерелі, два моря – Мертве й Червоне, гарячі ключі, що б'ють просто з гірської породи, столицю країни Амман, гладіаторські бої в Джераші, давнє набатейське місто Петру й мешканців довколишніх печер – бедуїнів…
Дивіться «Навколо світу» у вівторок, 25 грудня, о 16:55 на СТБ.


Йорданія
Амман (античне місто Філадельфія) – Фортечна гора (Цитадель), на якій розмістилися пам'ятки різних епох, зокрема Храм Геркулеса й археологічний музей. Біля підніжжя Фортечної гори розміщується амфітеатр (у чудовому стані), розрахований на 5 тисяч глядачів, Німфеум і музей фольклору. Неподалік Аммана стоїть палац Ірак-аль-Амір із відновленою елліністичною резиденцією (II ст. до н.е.).

Джераш (давня Гераса) відомий як "східні Помпеї" (місто було поховано селем, як Помпеї – лавою). Місто збереглося майже повністю. Вражає уяву велична тріумфальна арка, зведена на честь приїзду в Джераш у 129 р. н.е. імператора Адріана. Щороку в липні в місті проходить фестиваль культури й мистецтв.

Петра, столиця давньої держави набатеїв, лежить у долині, оточеній горами, наче фортечною стіною, і з'єднана із зовнішнім світом лише вузькою кілометровою ущелиною Сік, над якою нависають скелі, що майже замикаються на висоті понад 90 метрів. Численні монументальні храми й гробниці, усипальниці та святкові зали, водні канали й резервуари, лазні, культові споруди, торговельні крамниці, громадські будівлі й бруковані вулиці, амфітеатр, здатний умістити 3 тисячі глядачів – усе це висічено в скелях незвичайних рожевих кольорів.

Мертве море – унікальна природна пам'ятка й природна лікарня. Це солоне озеро, поверхня якого на 400 м нижче за рівень світового океану. До складу води входить велика кількість компонентів – від брому до рідкісних металів, уміст солей – удесятеро більший, ніж у найсолонішому з морів. Купання в щільній, маслянистій на дотик воді залишає незабутні відчуття й рятує від багатьох захворювань. Готелі, при яких функціонують сучасні лікувально-реабілітаційні центри, розміщені на півночі Мертвого моря, лише за кілька кілометрів від гирла річки Йордан, що впадає в нього.

Ваді Рам – унікальний куточок планети, "місячний пейзаж" з вигадливо порізаних вітром і піском скель, які височіють на пустельному плато, незвичайна кольорова гама каменю, піску й неба, царство спокою, луни й співучого вітру, що стало декораціями для реальної історії, про яку розповів режисер Д.Лін у фільмі "Лоуренс Аравійський".

http://www.otpusk.com/