«Секретні матеріали. Прогулянка»

Телеканал СТБ

3 сезон, «Прогулянка»
Підполковник Віктор Станс закривається в палаті армійського шпиталю з метою вкоротити собі віку, однак зробити це йому не вдається, якась невідома сила охороняє його. Малдер і Скаллі підключаються до розслідування цієї справи. Станс розповідає їм про солдата-примару, якого він не зміг чітко розгледіти. Цей солдат убив його дружину й дитину, а тепер, бажаючи бачити його страждання, не дає йому накласти на себе руки. До агентів звертається капітан Джанет Дрепер, котра вимагає розпочати федеральне розслідування. Чим закінчиться ця серія?
Дивіться «Секретні матеріали» у понеділок, 24 грудня, о 23:45 на СТБ.


Спроби суїциду
Суїцидальні спроби найчастіше скоюють молоді люди віком 18-29 років, і співвідношення спроб і самогубств – 100:1. Причому спроби в молодшому віці найчастіше повторюються пізніше, але вже з гіршим результатом.

Згідно з ВООЗ (1992 р.) є 4 групи ризику суїцидальної активності:
– люди з депресивними розладами;
– люди з іншими психічними захворюваннями;
– люди, що скоїли суїцидальну спробу;
– люди, що страждають на хронічний алкоголізм або токсикоманію.
Найбільш суїцидогенними є конфлікти, які виникли за дві доби до самогубства або ж діють довгостроково (понад 2 тижні).
Здебільшого самогубства припадають на вечірні години (з 18.00 до 22.00), а якщо враховувати день тижня, то на понеділок. Це пов'язане з тим, що в 65-75% випадків у крові виявляється алкоголь, бо на тлі алкогольного сп'яніння зважитися на останній крок легше. А пік самогубств у понеділок пояснюється станом абсценентного синдрому, що виникає після вживання неабиякої кількості спиртного у вихідні (не робочі дні).
У старшому віці самогубець готується до цього ретельно й нерідко пише передсмертну записку, в якій викладає причини свого вчинку, звертається до близьких, розповідає про свої почуття. Графологічна експертиза має підтвердити, що записка написана самим загиблим, а характер почерку й зміст самої записки можуть вказувати на відповідний психічний стан цієї людини перед самогубством.
http://www.from-ua.com/