«Навколо світу»

Телеканал СТБ

Михайло Кожухов дивиться виставу народного мадагаскарського театру Хіра-Гаші. Потім він спостерігає за виготовленням алюмінієвих ложок зі старих консервних банок – досить незвичайний промисел, що нині процвітає на Мадагаскарі. Ведучий також учиться робити фігурні цукерки.
Потім він відвідує дослідницький центр з розведення панд у китайській провінції Сичуань. Місцеві жителі називають цю тварину своїм скарбом, і ведучий може цілком погодитися з таким ставленням до милого й пухнатого звірка.
І нарешті знімальна група вирушає до Сирії, до давнього міста Алеппо. Вони гуляють давньою фортецею, зведеною ще за античних часів. Та не лише архітектурними пам'ятками славиться Алеппо, це ще й відомий центр виробництва натурального мила. Журналіст опановує всіма тонкощами миловаріння.
Дивіться «Навколо світу» у четвер, 20 грудня, о 17:00 на СТБ.


Сирія. Алеппо

Алеппо – друге за величиною місто Сирії й одне з найдавніших поселень, з яким пов'язують історію життя Авраама – мечеть Джамі Кикан, у будівництві якої використаний кам'яний блок з хетськими письменами, що став ключем під час розшифровування хетської мови, антична гребля в Харбаку – велична споруда, що допомогла створити штучне озеро в пустелі.

Цитадель Алеппо, що височіє на штучному пагорбі – найкращий зразок арабського середньовічного фортифікаційного зодчества. Музей Алеппо – приголомшливі експонати з розкопок давніх месопотамських міст, велика кількість скульптур і барельєфів, що колись прикрашали портал царського палацу в арамейській Гузані.
Унікальний район навколо Алеппо, де на невеликій території збереглися понад сто поселень, які належать до IV-VI століть, деякі в такому гарному стані, що здається, начебто господарі покинули їх нещодавно – житлові будинки, базиліки, ферми, монастирі, сторожові вежі, гробниці різноманітних форм, громадські будівлі, олійні преси тощо.

http://www.otpusk.com/