«Секретні матеріали. Занадто сором'язливий»

Телеканал СТБ

3 сезон, «Занадто сором'язливий»
Малдер і Скаллі допомагають детективові із Клівленда, Алану Кросу, у розслідуванні вбивства жінки. Малдер пов'язує цей випадок із серійними вбивствами, жертвами яких були жінки, котрі розміщували в місцевих газетах оголошення про знайомство й загинули за схожих обставин. Коли останню жертву, Лорен Макалвей, упізнали, Малдер знаходить її сусідку Дженніфер, яка розповідає, що Лорен познайомилася через Інтернет з людиною на прізвисько Сором’язливий і мала зустрітися з ним ввечері.
Дивіться «Секретні матеріали. Занадто сором’язливий» у четвер, 20 грудня, о 23:40 на СТБ.


Знайомство в Інтернеті. Безпека спілкування…

Безпека в одних асоціюється з особистою недоторканністю, в інших – з безпечним сексом, у когось – із захистом конфіденційної інформації. Усі ці аспекти прямо або побічно стосуються й Інтернет-знайомств, надто тих, які переміщаються в реальне життя. Щоб реальне знайомство виявилося дійсно приємним і безпечним, слід дотримуватись кількох простих правил.
Насамперед, не відкривати свої особисті дані доти, доки ви не впевнені в співрозмовникові. Це ім'я та прізвище, вік, дата народження, телефон (складніше з мобільним, оскільки саме він використовується для зв'язку, але й тут можна щось придумати – наприклад, завести окремий номер), адреса, місце роботи або навчання. Складіть невелику легенду, котру легко можна буде розвіяти при ближчому знайомстві, упевнившись у порядності людини, з якою ви познайомилися.
Розміщення фотографій на сайтах знайомств, безумовно, збільшує ваші шанси познайомитися, але водночас і шанси бути впізнаними колегами, якщо вони також відвідують їх, або недоброзичливцями, якщо такі у вас є. Надіслати фотографії поштою конкретному адресатові – безпечніший варіант. До того ж геть не обов'язково пасивно чекати запрошень до знайомства – можна почати власний пошук і, зацікавивши людину, обмінятися фотографіями.

Завжди намагайтеся до першої реальної зустрічі переконатися в тім, що людина, з якою ви спілкуєтеся, дійсно та, за кого себе видає. Хоча б з'ясуйте, чоловік це чи жінка. Найпростіше це зробити телефоном, але можна також досліджувати інші джерела – наприклад, інформацію в ICQ, на персональному сайті, перевірити адреси електронної пошти, – залежно від того, що вам доступно. Зіставляйте дані з різних джерел і, якщо виявите значні розбіжності, поцікавтеся у вашого нового знайомого або знайомої, чому вони не збігаються. Реакція на таке запитання теж досить інформативна. З людьми, які не надають про себе взагалі ніяких відомостей, спілкуватися потенційно небезпечно. Хоча аж ніяк не факт, що вони неодмінного виявляться маніяками або терористами, однак із ними слід бути гранично обережними й відкриватися хоча б не більше за вашого співрозмовника.
Відзначайте неадекватні реакції в процесі віртуального спілкування, надто сильне «буксування» на якійсь певній темі або зауваження про вашу подібність із якою-небудь людиною (крім політиків, відомих спортсменів, фотомоделей і артистів). Усі ці ознаки можуть свідчити про психологічні проблеми, які під час безпосереднього спілкування можуть позначитися й на вас. У найкращому разі ваш співрозмовник виявиться погано вихованою або надто соромливою людиною, у гіршому – може виявитися психічно неврівноваженою.
Призначайте зустрічі в публічних місцях і переважно у світлий час доби, або хоча б не занадто пізно доти, доки не познайомитеся ближче. Відхиляйте пропозиції піти в гості або прийняти гостей на першій же зустрічі. Ліпшим вибором є кафе, кіно, парк розваг, будь-який захід на кшталт концерту або театральної вистави. Найменш безпечні поїздки за місто.
Дотримання цих заходів не гарантує абсолютної безпеки, однак дає змогу уникнути найбільш очевидних загроз, з якими можна зіткнутися при знайомстві в Інтернеті.
http://shkolazhizni.ru/