«Навколо світу» з Михайлом Кожуховим

Телеканал СТБ

Сьогодні в програмі «Навколо світу» день веселощів, свят і танців. Михайло Кожухов розважається на карнавалі в Болівії, який дещо поступається знаменитому бразильському карнавалові. А можливо, й зовсім не поступається, оскільки він менш розрекламований, на ньому менше туристів, то він ліпше передає справжній латиноамериканський дух.
Також ведучий побуває в горах Уганди та станцює ритуальні танці племені торо, що мешкає в горах Рувензори. Він знайомиться із життям гірського народу, відвідує шамана й, як і зазвичай буває в таких випадках, народний цілитель ставить ведучому точний діагноз і видає ліки проти всіх можливих недуг.
Також знімальна група побуває в гостях в іншого племені – ями. Ця народність живе на невеликому острові Орхідей неподалік Тайваню. Це плем'я рибалок, що поклоняється летучій рибі. Ведучий заходить у традиційний будинок ями, куштує їхню звичну їжу, а потім танцює. Разом із дівчатами ями вони виконують танець волосся, яким жінки племені зустрічають своїх чоловіків, які повертаються з моря.
Дивіться «Навколо світу» з Михайлом Кожуховим у середу, 19 грудня, о 17:00 на СТБ.


Уганда

Уганда лежить у зоні Східно-Африканського рифту (зони розламів земної кори), тому розмаїтість пейзажів і рельєфу – один із "козирів" країни. Численні природні пам'ятки країни не так широко відомі у світі, бо важкодоступні й не мають розвинутої інфраструктури відпочинку, що є в аналогів інших східноафриканських країн.
Проте озера Вікторія, Альберта, Кьога, Едвард тощо, водоспад Кабарега й річкова система Білого Нілу є унікальними природними комплексами, а парки Рувензори й Ачоле вважаються чи не найкращими в Африці.

Кампала – сучасне, галасливе столичне місто, яке зуміло якимось чином після багатьох лет диктатури й громадянських воєн швидко відновити свою репутацію успішного міста, столиці однієї з країн в Африці, що найбільш швидко розвиваються.
У столиці, заснованій на березі озера Вікторія ще в XIX столітті, в архітектурі простежуються елементи найрізноманітніших культур – європейські будинки в стилі модерн, вежі індійських храмів, мінарети мечетей, купола християнських соборів.

Головна визначна пам'ятка столиці – Музей Кампали з великою колекцією експонатів з галузі археології, етнографії, музики й науки, а найцікавішою особливістю музею є його збірка традиційних музичних інструментів, на яких дозволяють грати будь-якому відвідувачеві.

Тварини, шанс натрапити на яких досить великий, включають різноманітних мавп, бегемотів, крокодилів і багато різних видів птахів, надто водоплавних. Острови також є прекрасним місцем для лову риби й плавання (вода навколо островів чиста, прохолодна й гарна для плавання й водних видів спорту), а м'який клімат дозволяє просто лежати на сонце або здійснювати піші прогулянки.
Постійно закриті туманами гори Рувензори пропонують, доклавши неабияких зусиль, познайомитися з однією з найдавніших екосистем Землі. Через важкоприступність цих місць флора й фауна залишаються відносно незмінними протягом от уже 30 тисяч років. У центрі парку є кілька постійно вкритих снігом і льодовиками гір, найвища з яких – гора Стенлі (5109 м.) височіє у самісінькому центрі парку.
http://otpusk.rkm.kiev.ua/