«Слідство вели з Леонідом Каневським. Повітряна в'язниця»

Телеканал СТБ

У серпні 90-го року групу особливо небезпечних злочинців перевозять літаком з міста Нерюнгрі до Якутська. Несподівано ув'язнені роззброюють конвой і захоплюють авіалайнер Ту-154. Злочинці наказують екіпажеві здійснити посадку. На вимогу бандитів на облавок передають зброю, бронежилети та рації. Загарбники мають намір летіти за кордон. Починається драматичне протистояння спецслужб і повітряних піратів
Дивіться «Слідство вели з Леонідом Каневським. Повітряна в'язниця» у середу, 19 грудня, о 20:25 на СТБ.


Злочин і покарання

15 жовтня 1970 року. Батько й син Бразинскаси захопили літак Ан-24 і наказали летіти до Туреччини. Серед захоплення була вбита стюардеса Надія Курченко. США надало терористам громадянство.

18 листопада 1983 року. Семеро викрадачів спробували захопити Ту-134, що прямував із Тбілісі до Ленінграда. Серед штурму двоє терористів були вбиті, а решту засудили до розстрілу.

8 березня 1988 року. Родина музикантів Овєчкиних (11 людей) захопила Ту-154, рейс Іркутськ – Курган – Ленінград. Викрадачі вимагали летіти до Лондона. Під час дозаправлення у Фінляндії був штурм, п'ятеро викрадачів убиті. Двоє одержали шість і вісім років позбавлення волі. Четверо звільнені від кримінальної відповідальності через малолітство.

19 серпня 1990 року. 11 ув'язнених, яких перевозили з Нерюнгрі до Якутська, захопили літак Ту-154 й наказали летіти в Карачі (Пакистан). Ісламабад відмовився видати злочинців і засудив усіх до страти, згодом вирок замінили довічним ув’язненням. 1998 року шестеро росіян із числа викрадачів були повернуті на Батьківщину й одержали по 15 років за викрадення. Троє викрадачів померли у в'язниці. Двоє українців залишилися в Пакистані.

http://www.trud.ru/