«Секретні матеріали. Д.П.О»

Телеканал СТБ

3 сезон, «Д.П.О»
Дарин Освальд, дев'ятнадцятирічний мешканець Коннервіля, штат Оклахома, затіває суперечку зі знайомим Джеком Хаммондом у залі гральних автоматів. Суперечка переходить у сварку, і Джек, як старший і сильніший, збиває Дарина з ніг. Через кілька секунд, підкоряючись силі Дарина, електрика в залі зникає. Переляканий Джек біжить до своєї машини й намагається виїхати, однак машину огортає потужне електричне поле, убиваючи Джека. Поки Малдер і Скаллі вивчають тіло загиблого, місцевий слідчий розповідає про п'ять подібних ударів блискавок і смертей. Шериф Джек Теллер поправляє слідчого, зауваживши, що один із п'ятьох залишився живим. Але тут щось не так!!! Скаллі вважає, що за статистикою не може бути стільки смертей у такому маленькому районі від удару блискавки, враховуючи, що за рік у всіх Сполучених Штатах від удару блискавки гинуть 60 людей.
Дивіться «Секретні матеріали» у понеділок, 17 грудня, о 23:45 на СТБ.


Смерть від блискавки!

Завдяки громовідводам та іншим пристосуванням, а також підвищенню рівня освіти число смертей від блискавки постійно зменшується, хоча щорічна кількість блискавок на планеті приблизно однакова.
1940 року від ударів блискавки в усьому світі загинуло 340 людей, 1950-го – 219, 1970-го – 122, 1980-го – 74, 1989-го – 70 людей.
Рекордна кількість людей, убитих одним ударом блискавки, дорівнює 21. Це трапилося біля Матарі (Зімбабве) 23 грудня 1975 року, коли потужний розряд блискавки влучив у селянську хатину.
Радянський рекорд у цій сфері встановлений у вересні 1991 року в Північному Казахстані. Пенсіонерку, двох її дочок і двох онуків негода заскочила на картопляному полі. Вони перечікували грозу, укрившись від дощу мокрими мішками. Блиснула блискавка, ударив грім… Чоловік пенсіонерки, що під'їхав через кілька хвилин, побачив страшну картину – пряме влучення блискавки вбило всіх п'ятьох його домочадців.
Унікальна історія, пов'язана з ударом блискавки, наводиться в Книзі рекордів Гіннесса. У Роя Саллівана, паркового доглядача зі США, з 1942 по 1977 рік блискавка влучила сім разів! Важкість враження була різною – від втрати великого пальця на нозі до обпалення волосся на голові й опіків грудей і живота. Показово, однак, що в усіх сімох випадках Салліван вижив. Він пішов з життя добровільно, вкоротивши собі віку у вересні 1983 року через кохання без взаємності.
http://fti.org.ua/