«Секретні матеріали»

Телеканал СТБ

3 сезон, «Скріпка»
Малдер уривається до своєї квартири й наказує Скіннерові кинути зброю. Скіннер підкоряється, і дістає з кишені комп'ютерний диск, що містить абсолютно секретні файли міністерства оборони про існування позаземного життя. Він пояснює, що диск – це єдиний спосіб притягнути вбивць містера Малдера до суду, і наполягає на тому, щоб диск залишився в нього. Малдер і Скаллі розглядають фотографію двадцятирічної давнини, на якій зображений містер Малдер і його колеги з уряду. За допомогою «Самотніх стрільців» агентам вдається встановити особу одного з них: це людина на ім’я Віктор Клемпер, нацистський злочинець, що проводив експерименти на ув'язнених, а також учасник операції "Скріпка" – операції уряду США, що надав притулок військовим злочинцям в обмін на їхні наукові знання.
Дивіться «Секретні матеріали» у четвер, 13 грудня, о 23:40 на СТБ.


Сліди позаземного життя в метеориті

Як відомо, всі зроблені заяви про виявлення ознак життя на Марсі були пов'язані з дослідженнями відомого марсіанського метеорита ALH84001, знайденого в Антарктиді 1996 року. Та, очевидно, фахівцям NASA одного метеорита замало. На конференції, що відбулася в Університеті Мельбурна (Австралія), глава департаменту з астробіології американського космічного відомства Ричард Хівер повідомив, що виявлено сліди позаземного життя в метеориті, який впав 1969 року неподалік Мельбурна.

Науковці заявляють, що під час досліджень мельбурнського метеорита знайдено докази наявності в ньому клітин бактерій, вік яких оцінюється приблизно в чотири з половиною мільярда років. Причому виявлені бактерії дуже схожі із «земними».
Дослідники висунули дві гіпотези, що пояснюють цю подібність. Перша стверджує, що життя на Землю була занесене з космосу, а друга, навпаки, що удар метеорита об земну поверхню спричинив викид в атмосферу пилу та льоду, на яких бактерії потрапили на комети й розлетілися космосом.
Хівер упевнений, що його припущення викличуть суперечки в науковому середовищі, однак він підкреслює, що в нього є докази цього відкриття.
http://www.news.port.ru/