«Навколо світу» з Михайлом Кожуховим

Телеканал СТБ

Головне завдання програми – познайомити телеглядачів з тим, що ще не вдавалося побачити нікому з російських мандрівників і тим паче туристів. Географія експедицій простирається від Ісландії до Південної Африки й від Австралії до Чилі. Предметом знімань стають загублені в джунглях храми й давні міста, затонулі кораблі, маловідомі культурно-історичні пам'ятки, племена й народи, що практично не мали контактів із цивілізацією.

Сьогодні Михайло Кожухов приїжджає до Болівії. У цій латиноамериканській країні він спочатку піде на спеціальний ринок, де продається все необхідне для відьом і чаклунів. Закупивши різні сумнівні й страшні інгредієнти для язичеського обряду, ведучий разом із місцевим чаклуном приносить жертву Пача-Маме – Матінці-Землі.

Також на глядачів очікує захоплива подорож до Лаосу, де ченці з буддійського монастиря Ват Сокпалуанг розкажуть про мистецтво медитації. Після чого знімальна група вирушить до далекого села, щоб побувати на дивному святі. Під час святкування чоловіки, що перебувають у стані трансу, завдають собі ударів гострими шаблями, залишаючись при цьому геть неушкодженими.
Дивіться програму «Навколо світу» у середу, 12 грудня, о 17:00 на СТБ.


БОЛІВІЯ
Держава в центральній частині Південної Америки. На півночі та сході межує з Бразилією, на південному сході – з Парагваєм, на півдні – з Аргентиною, на заході – із Чилі та Перу. Загальна площа 1,09 млн. кв. км.

Визначні пам'ятки країни – це численні індійські руїни давніх цивілізацій Уанкарани, Чирипа, Тіауанаку, Інка. Найвисокогірніше судноплавне озеро світу – Тітікака, славиться своєю унікальною флорою й фауною. У рамцях експедиції Atahuallpa 2000 на дні озера Тітікака був виявлений індійський храм, вік якого приблизно 1500 років. Храм огороджує стіна завдовжки 800 метрів, загальна площа зо 6 кв. км. Східні схили Анд – найкраще в Південній Америці місце для трекінгу, альпінізму й активних видів водного спорту. Національні парки: Ісиборо-Секуре, Уанчака, Пілон-Лахас тощо.
ЛАОС
Лаос – це найменш розвинена й найбільш загадкова країна із трьох колишніх французьких колоній Індокитаю. Руйнівний вплив колоніального поневолення, міжусобні конфлікти й догматичний соціалізм, зрештою, поставили країну на коліна в 70-і роки, і майже 10 % населення емігрувало. Зараз, після майже двох десятиліть ізоляції від навколишнього світу, ця малонаселена країна, що не має виходу до моря, переживає період миру й благополуччя, стабілізує свої політичні й економічні структури та дозволяє в'їзд іноземним туристам, хоча й в обмеженій кількості, через слабко розвинені інфраструктури.

Відсутність іноземного впливу дає мандрівникам змогу ознайомитися із традиційним стилем життя Південно-Східної Азії. Подорожуючи родючими низовинами в долині ріки Меконг і скелястими височинами Аннамайт, туристи, що вирішили приїхати до Лаосу, дійдуть висновку, що це справді одна із найцікавіших країн у Південно-Східній Азії.
http://travel.gala.net/