2008 року СТБ покаже золотий фонд «Мосфільму» і новий власний проект про історію створення цих стрічок

Телеканал СТБ

Телеканал СТБ закупив права на показ 2008 року золотого фонду «Мосфільму» – класики радянського кіно. Щосуботи в слоті 19.00 глядачі зможуть насолодитися найкращими фільмами епохи у відмінній якості – з реставрованим зображенням і об'ємним звуком. Кожний показ супроводжуватиметься документальним фільмом про історію знімань стрічки. Відразу за художнім фільмом глядачі зможуть побачити документальні програми про історію знімань кожної картини – новий власний проект каналу СТБ.

У золотому фонді «Мосфільму» СТБ покаже класичні фільми Леоніда Гайдая, Ельдара Рязанова, Володимира Меньшова, Марка Захарова. Усі стрічки відразу після виходу на екрани здобули любов і популярність у глядачів і дотепер тішать нові покоління шанувальників кіно.

У першу суботу нового року, 5 січня, у новому слоті вийде один із чотирьох радянських володарів «Оскара» – улюблений усіма фільм «Москва сльозам не вірить». А потім у документальному проекті глядачі побачать історію знімань цього кіно, інтерв'ю режисера Володимира Меньшова й акторів, що зіграли у фільмі. Документальний фільм відкриє багато несподіваного. Чи знали ви, що головні ролі Меньшов пропонував Маргариті Тереховій та Ірині Купченко (Катя), Олегу Видову (Рудик) і Віталію Соломину (Гоша), Галині Польських і Ніні Руслановій (Тоня), і навіть Настасії Вертинській (Людмила)?

«Ми літаємо в Москву на знімання кожного документального фільму, спілкуємося з акторами, знімальною групою, – розповів шеф-редактор документального проекту СТБ Олексій Гладушевський, котрий вже знімає для каналу цикл «Зіркове життя». – Телеканал СТБ уклав договір з «Мосфільмом» на доступ до архівів кіностудії. Тому в нашому «кіно про кіно» ми використаємо фотопроби акторів, кадри робочих моментів знімань, різні документи тих часів. Робота в самому розпалі, зараз готовий матеріал на чотири перших фільми».

Олександр Бородянський – на початку 80-х він був адміністратором на «Мосфільмі» – розповів Олексію Гладушевському багато цікавих подробиць про знімання меньшовського фільму. Тим паче що тоді він, скориставшись своєю дружбою з Меньшовым, буквально на десять секунд з'явився на екрані в образі одного із друзів Гоші-Баталова.

Не менш дивні історії чекають на телеглядачів СТБ у продовженні документального проекту про історію кіно.