Загадка «Чорного принца»

Телеканал СТБ

Осінь 1983 року… Атлантика… Американський десант висаджується на маленький острів у Карибському морі… Ці події можна вважати чи не вищим піком "холодної війни". Від катастрофи світ урятували витримка й героїзм радянських підводників.

На світанку 25 жовтня 1983 року Сполучені Штати Америки починають секретну бойову операцію проти дружньої Радянському Союзові республіки Гренада. Американський десант висаджується на маленький острів у Карибському морі.

30 жовтня, у розпал боїв, у районі переміщення військово-морських сил США несподівано спливає радянський підводний човен К-324. У СРСР атомоходи цього класу називають "щукою", в Америці – "Чорним принцом". Поява "Чорного принца" шокує Пентагон. Човен К-324 озброєний найсучаснішими крилатими ракетами з атомними боєголовками. 10 днів у центральній Атлантиці тривала локальна війна, що грозила перерости в 3-ю світову.

У картині розповідається історія тих самих 10 днів осені 1983 року, які цілком можна назвати Карибською кризою-2. Їм передували події палкої політичної осені: був збитий корейський "Боїнг", США почали розміщати в Європі ракети "Першинг-2", СРСР будував аеропорт на острові Гренада в Карибському морі, війська НАТО атакували острів.

Осінь 1983 року можна вважати чи не вищим піком "холодної війни". Від катастрофи світ урятували витримка й героїзм радянських підводників.

Дивіться фільм «Загадка «Чорного принца» у понеділок, 10 грудня, о 07:15 на СТБ.