«Звана вечеря. Узбецький плов»

Телеканал СТБ

Екватор кулінарних змагань учасники та телеглядачі перетнуть разом зі східною красунею Настею. Вона викладає сценічну мову в училищі культури. А у вільний час поспішає за місто, аби пуститися назустріч стрімкому вітру на мотоциклі. Східні народи знані своєю гостинністю, тож вечір обіцяє бути справді теплим і дружнім. Гостей Настя пригостить овочевим салатом «Джус», узбецьким пловом «Куліш» і сочниками «Рахмат».

Дивіться «Звану вечерю» у середу, 5 грудня, о 18:10 на СТБ.

Узбецький плов

Інгредієнти:

1 кг баранини
1 кг рису "італіка"
200 г курдючного сала
200 г рослинної олії
0,5 кг моркви
0,5 кг ріпчастої цибулі
по 10 г барбарису й зіри
4 голівки часнику
сіль за смаком

Приготування страви:

Поставити казан на великий вогонь і добре розігріти його. Взяти обробну дошку й ніж для м'яса, й нарізати жир кубиками зі стороною приблизно 1-1,5 см. Кинути жир у казан. Постійно помішуючи жир, смажити його доти, доки не з'явиться золотава скоринка. Коли шкварки стануть золотаво-коричневими, акуратно вийняти їх з казана за допомогою капкура. При цьому викладати їх на залізне ситечко (яке потрібно тримати над казаном), щоб жир стік зі шкварок. Після цього викласти шкварки на велику тарілку й ужити на свій розсуд. Оскільки курдючний жир швидко вигорає, потрібно негайно влити в казан рослинну олію. Очистити цибулю, взяти обробну дошку й ніж для овочів, нашаткувати цибулю довгими тонкими шматочками. Покласти цибулю в казан і смажити до золотавого кольору. Не забувайте, що вогонь зменшувати не потрібно. На тій самій обробній дошці за допомогою м'ясного ножа нарізати баранину кубиками зі стороною 2,5-3 см. Кинути шматочки м'яса в казан, коли цибуля стане золотавою та смажити, іноді перемішуючи, доти, доки вода з м'яса не вийде. Разом із м'ясом у казан засипати сіль. Моркву помити, очистити. Взяти обробну дошку й ніж для різання овочів і нашаткувати моркву тонкими довгими смужками. Після того як на м'ясі з'явиться скоринка й воно стане коричневого кольору, всипати в казан моркву. Трошки підсмажити моркву протягом 2-3 хвилин. Після цього вилити в казан літр води. Найкраще, якщо це буде джерельна вода. У жодному разі не наливати в плов воду з-під крана. Це зіпсує його смак. Після того як вода закипить, покласти в казан барбарис і зір. Не забудьте зменшити вогонь приблизно наполовину. Після спецій у казан слід покласти часник. Для цього ретельно вимити голівки часнику, але в жодному разі їх не чистити. Часник завжди кладуть у плов цілими голівками. Через 15 хвилин голівки часнику слід вийняти, але не викидати, бо вони ще знадобляться. Коли м'ясо з овочами й спеціями покипить півгодини, спробувати суміш і, якщо бракуватиме солі, досолити. Потім рис відкинути на друшляк, щоб злити воду. Усипати рис у казан, розрівняти його, додати вогонь, щоб рис був розсипчастим, і тушкувати близько 40 хвилин.

Після того як рис побуде в казані близько 10 хвилин, перемішати його. Зверху для краси трошки присипати залишками зіра. Перемішувати дуже акуратно, і тільки рис, у жодному разі не перемішувати рис із м'ясом, інакше рис і м'ясо пересушаться. Розрівняти рис, встромити голівки часнику. Потім казан можна накрити кришкою. Повністю перемішати плов можна тільки тоді, коли ви подаватимете його на стіл. Причому перемішувати плов потрібно не в казані, а на тарілці, на яку ви кладете плов. У казані рис постійно повинен бути зверху. Не забудьте, що плов із баранини можна запивати тільки гарячим – найкраще зеленим – чаєм.

www.cook-master.ru

Попередню програму «Звана вечеря», в гостях у Євгенія Дивіться тут