«Нез'ясовно, але факт. Кошмари Чорнобиля»

Телеканал СТБ

У гардеробі Володі 40 штук різних шийних хусток – як у справжньої дівчини-модниці: червоні, жовті, картаті, смугасті. Він ніколи не знімає їх – навіть у лазні, на пляжі й коли лягає спати.

Річ у тім, що Володя народився в Чорнобилі 1986 року – відразу після катастрофи. І на шиї в нього справжні зябра. А хустки потрібні, щоб закривати їх від цікавих поглядів.

Володю не дуже засмучує те, що в нього є "зайвий" орган. Нехай він не схожий на інших людей, зате він може дихати під водою. І говорить усім, що це про нього написали книгу та зняли знамените кіно…

Ведучий Сергій Дружко у вівторок, 4 грудня, о 22:25 на СТБ з'ясовує, що може вдіяти з людьми радіація і як може змінитися світ, якщо вибухнуть ще хоча б три таких Чорнобилі…

Генетичні мутації в дітей Чорнобиля.

Ізраїльські й українські вчені виявили нові докази того, що катастрофа на Чорнобильській АЕС 1986 року призвела до генетичних мутацій у дітей, батьки яких піддалися опроміненню, – передає ВВС.

Учені з університету в ізраїльському місті Хайфа взяли проби ДНК у дітей ліквідаторів, народжених за 15 років після катастрофи. Дослідники виявили, що в генах дітей "чорнобильців" у сім разів більше мутацій, ніж у решти дітей.

Цікаво: що пізніше після від'їзду із Чорнобиля народжувалася дитина, то менше мутацій спостерігається в його або її генах.

Науковці вважають, що так сталося або завдяки тому, що організми батьків згодом подолали завдану радіацією шкоду, або в силу природного добору, у результаті якого ушкоджені сперматозоїди й яйцеклітини виявилися нездатними до зачаття.

www.liga.net