Секретні матеріали на СТБ

Телеканал СТБ

Цикл документально-публіцистичних програм "Таємниці України", прем'єра якого відбулася на каналі СТБ 14 жовтня о 14.30, розповів про найбільш інтригуючі факти з української історії — створення штучного інтелекту академіками Віктором Глушковим і Миколою Амосовим, відмову від ядерної зброї та вибухи військових складів не лише в Новобогданівці чи Артемівську, а й у Києві.
Готує та веде цикл “Таємниці України” журналіст СТБ Кирило Лукеренко. Він розповів “Хрещатику”, що вісім програм тривалістю по 45 хвилин уже відзнято, буде ще і дев’ята. Найбільш інтригуючі факти з української історії подані цікаво, в популярній формі. Матеріалом для сюжетів слугують не лише історичні документи, а й розповіді очевидців.

Скажімо, про відмову України від ядерної зброї розповідають екс-президенти Леонід Кравчук та Леонід Кучма, колишні міністри оборони й іноземних справ. В іншій передачі президент Національної академії наук України Борис Патон і співробітники колишнього керівника Інституту кібернетики академіка Віктора Глушкова діляться спогадами про розроблення першого в світі комп’ютера, про роботу над створенням штучного інтелекту, яку проводили Віктор Глушков та академік Микола Амосов. Ця інформація добре ілюстрована фото- і кіноматеріалами. Навіть такими, що показують уперше.

Будуть рідкісні кадри про нещодавні вибухи військових складів у Новобогданівці та Артемівську. До того ж мало хто знає, що такі самі вибухи сталися колись і в Києві — 1918 року в районі нинішнього Печерська, що носив назву Звіринець. Тоді загинуло понад сто осіб. Про це свідчать архівні документи і кінохроніки тих часів.

Із недавньої історії нашої країни підготовлено сюжети про нелегальних мігрантів і контрабанду — найбільші партії наркотиків, валюти, антикваріату, діамантів, які виявили вітчизняні прикордонники.

Валерій Новосвітній “Хрещатик”